Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ŞİDDETLİ KAR YAĞIŞI B.TRAKYA’DA ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

ŞİDDETLİ KAR YAĞIŞI B.TRAKYA’DA ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

14
0

Kozlukebir belediyesi bölgesinde yağan şiddetli kar, balkan köylerine ulaşımda zaman zaman aksaklıklar yaşanmasına sebep oluyor. Ancak Birlik gazetesi olarak Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif’i telefonla arayarak bölgedeki son durum hakkında detaylı bilgi aldık.

Batı Trakya’da kar etkisini göstermeye başladı. Rodop ilinin dağlık köylerinin bir çok bölgesinde ulaşım güçlükle sağlanıyor. Bu arada Kozlekebir’i Sirkeli ve civar köylerine bağlayan Koca Çay diye adlandırılan bölgede, çayda su debisinin aşırı yüksek seviyede olması sebebiyle yaklaşık olarak 3 günden beri trafiğe kapalı olarak hiç bir aracın geçmesine izin verilmiyor.

“Kozlukebir belediyesi olarak, yoğun kar yağışına karşı tüm ekiplerimiz yol açma çalışmalarına devam etmektedir”

Öte yandan Birlik gazetesi olarak Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif’i telefonla arayak, balkan köylerindeki son durumu öğrendik. Başkan İbrahim Şerif, belediyeye bağlı bir çok balkan köylerinde kar yağışının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. Ancak her şeye rağmen belediyeye bağlı ekiplerin, yol açma çalışmaşlarına bu gün itibariyle başladıklarını ve bir ekibin de Hemetli bölgesinde yollara tuz atma çalışmasına başladığını ifade eden İbrahim Şerif, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti’nin Rodop Bölge Birliği’ne ait bir aracın da Mehrikoz bölgesindeki yolları tuzlama çalışmasına başlayacağını sözlerine ekledi. Son olarak Başkan İbrahim Şerif, belediye olarak yoğun kar yağışına karşı tüm köylerde ulaşımın aksamaması için belediye ekiplerinin çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz