Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DCT TRADING ŞİRKETİ BAŞKANI LEVENT SADIK AHMET İZMİR’DE YDİK TOPLANTISINA KATILDI

DCT TRADING ŞİRKETİ BAŞKANI LEVENT SADIK AHMET İZMİR’DE YDİK TOPLANTISINA KATILDI

17
0

Türkiye’de Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen “Türkiye – Yunanistan 4. Yüksek Düzeyli İş Konseyi Toplantısı” (YDİK), firmalar arasındaki ikili görüşmeler ile 8 Mart Salı günü başladı.

İki ülkenin şirket yetkilileri arasında pazarlama, satış ve işbirliği görüşmelerinin yapıldığı toplantıya Batı Trakya’dan iş adamı DCT TRADING Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Sadık Ahmet katıldı.

İzmir’de her iki ülke Başbakanlarının bir araya geldiği görüşmeler sırasında Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Levent Sadık Ahmet’i başarılı bir iş adamı olarak Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile tanıştırdı.

Ayrıca Levent Sadık Ahmet, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Volkan Bozkır ile de temasları sırasında bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

Görüşmelerde tarafların iki ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı ve iş dünyasını daha da yakınlaştıracağı dile getirilerek, büyük projelerde, Joint Venture ortaklık yapılabileceğinin altı çizildi.

Öte yandan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Levent Sadık Ahmet ile yaptığı görüşme sonrası, tüm Bakanların Batı Trakya’ya kucak dolusu selamlarını ilettiği öğrenildi.

Şirketler arası ikili görüşmelere Yunanistan’dan 42, Türkiye’den ise 160’tan fazla firma katıldı. Görüşmelerde firmalar arasında başta tarım, inşaat, yapı malzemeleri, metal işleme, telekomünikasyon, denizcilik, ambalaj ve turizm sektörü olmak üzere birçok alanda ticaret anlaşmaları yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz