Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DAVUTOĞLU-AVRAMOPOULOS İSTANBUL’DA GÖRÜŞTÜ

DAVUTOĞLU-AVRAMOPOULOS İSTANBUL’DA GÖRÜŞTÜ

18
0

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitris Avramopoulos’un, bugün yaptıkları görüşmede, İstanbul‘da yarın düzenlenecek Türk-Yunan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısının gündeminin ve iki ülke arasında imzalanacak anlaşmaların ele alındığı öğrenildi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Davutoğlu ve Avramopulos, Türk-Yunan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 2. Toplantısı öncesinde, İstanbul Conrad Otel’de iki ülke dışişleri bakanlıklarından heyetlerin de katıldığı bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede iki bakanın, yarınki toplantının gündeminin üzerinden geçtikleri ve imzalanması öngörülen anlaşmalara ilişkin son durumu ele aldıkları belirtildi. Görüşme sonucunda, iki ülke arasında 20’yi aşkın belgenin imzalanmaya hazır hale geldiğinin belirlendiği ifade edildi.

Bakanların ayrıca ikili ilişkilerin hızla gelişmesinden duydukları karşılıklı memnuniyeti dile getirdikleri, Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 2. Toplantısı’nın bu yönde ilave bir ivme ve dinamizm kazandıracağını vurguladıkları belirtildi.

Öte yandan, konsey sürecinin eşgüdümünden sorumlu kabine üyeleri sıfatıyla bu çerçevede imzalanan ve daha önce imzalanmış bulunan anlaşmaların uygulamasını yakından takip edeceklerini dile getiren iki bakanın, bu amaçla önümüzdeki dönemde de yakın temas içinde olma konusunda mutabık kaldıkları kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz