Ana sayfa Batı Trakya Haberler CUMHURİYETİN 93. YILI GÜMÜLCİNE’DE YOĞUN KATILIMLA KUTLANDI

CUMHURİYETİN 93. YILI GÜMÜLCİNE’DE YOĞUN KATILIMLA KUTLANDI

22
0

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yılı Gümülcine’de yoğun bir katılımla kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yılı Gümülcine’de yoğun bir katılımla kutlandı. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı ve eşi Hülya Akıncı’nın Gümülcine’deki seçkin otellerden birinde düzenledikleri resepsiyona Batı Trakya’nın neredeyse her köşesinden yoğun bir katılım vardı.

Resepsiyona katılanlar arasında Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seşilmiş Müftüsü Ahmet Mete, milletvekilleri İlhan Ahmet, Mustafa Mustafa ve Ayhan Karayusuf, Hüseyin Zeybek, Stathis Yannakidis, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, Şapçı Belediye Başkanı Stavridis, DEB Partisi yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanısıra binlerce soydaş katıldı.

“Türkiye Cumhuriyeti uluslararası camianın saygın mensuplarından biridir.”

Başkonsolos Ali Rıza Akıncı yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti uluslararası camianın saygın mensuplarından biridir. Türk Milleti ve Devleti demokrasiyi kucaklayan, bölgesine istikrar getiren, barışı ve güvenliği sağlayan bir devlettir. Sınırlarımızdaki iç savaşları, kanlı çatışmaları hesaba kattığımızda Türkiye’nin nasıl bir istikrar adası olduğunu daha iyi anlıyoruz. Biz, bu Cumhuriyeti çok büyük fedakarlıklarla kurduk ve kıyamete kadar da aynı güç ve azimle de devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Başkonsolos Ali Rıza Akıncı konuşmasının hemen ardından Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını okudu ve katılımlarından olayı herkese teşekkür etti. 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here