Ana Sayfa Batı Trakya Haberler CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “KALO PASHA”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “KALO PASHA”

26
0

T.C.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos ile telefonda görüştü. Paskalya Yortusu vesilesiyle Pavlopulos’a tebriklerini ilettiği; Rumca “iyi paskalyalar” anlamına gelen “Kalo Paska” dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Pavlopulos, Türkiye-Yunanistan sınır bölgesini ziyareti çerçevesinde, İpsala (Kipi) Sınır Kapısı’nda bulunduğu sırada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan mevkidaşıyla yaptığı görüşmede, sınır bölgesine yapılan ziyaretlerin coğrafi yakınlığın avantajlarına dikkati çekme bakımından önemine işaret ederek, Türkiye ve Yunanistan halklarının refahı için ekonomik ve ticari ilişkilerin, ulaştırma altyapılarının daha da geliştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Her iki liderin de iki ülke arasındaki sorunları diyalog yoluyla çözme, ikili ilişkilere ivme kazandırma konusundaki kararlılıklarını dile getirdikleri ifade edildi.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Fenerbahçe kafilesinin geçtiğimiz günlerde Rize’den Trabzon’a döndükleri sırada uğradığı saldırıdan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçmiş olsun dileğinde de bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşme sırasında Pavlodopulos’a, kendisini en kısa sürede Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyacağını belirterek, Ortodoksların Paskalya Yortusu vesilesiyle tebriklerini ilettiği; Rumca “iyi paskalyalar” anlamına gelen “Kalo Pasha” dediği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz