Ana sayfa Yunanistan Haber Cuma Günü Okullarda Ders Yapılmayacak

Cuma Günü Okullarda Ders Yapılmayacak

2
0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre okullarda ders yapılmayacak.

27 Eylül 2019 Cuma günü, öğrencilerin organize spor aktivitelerine katılmalarını sağlamak için Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre okullarda ders yapılmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Beden Eğitimi Müdürlüğü, 6. Panhelenik Okul Sporları 2019 Günü ile 27 Eylül 2019 Cuma günü kutlanacak olan Avrupa Okul Sporları 2019 Günü ile uyumlu bir şekilde uygulanmaktadır.

Etkinliğin temel hedefi, sağlıklı bir yaşam tarzı elde etmek amacıyla, öğrenci topluluğunu, sağlıklı beslenme ile birlikte sportif faaliyetlerin yararları hakkında bilgilendirerek, okul içindeki organize spor etkinliklerine katılmalarını sağlamaktır.

“Sporu Seviyorum – Sağlığımı Seviyorum” sloganı altında okul birimlerinin okul saatleri içerisinde aşağıdaki spor aktivitelerini (bireysel olarak veya kombinasyon halinde) gerçekleştirmeleri önerilmektedir: aerobik aktiviteler: yürüyüş, koşu, kros, bisiklet, atlama, dans vb. ., Takım – Bireysel Sporlar: 3X3 Basketbol, 5X5 Futbol, Hentbol, Voleybol, Tenis, Masa Tenisi vb. (karışık gruplar oluşturma yeteneği ile).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here