Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ÇİPRAS YUNANİSTAN’DAKİ DARBECİLERLE İLGİLİ YİNE AYNI CÜMLEYİ SARF ETTİ

ÇİPRAS YUNANİSTAN’DAKİ DARBECİLERLE İLGİLİ YİNE AYNI CÜMLEYİ SARF ETTİ

26
0

Başbakan Çipras’tan Yunanistan’daki darbecilerle ilgili “burada darbeciler hoş karşılanmaz” dedi. Ancak bunu geçmişte de söylemişti.

Yunanistan Başbakanı Çipras, Yunanistan’a kaçan darbeci askerlerle ilgili “Benim duruşum her zaman net olmuştur: Yunanistan’da darbeciler hoş karşılanmaz” ifadelerini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Çipras, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesi AA’ya açıklamalarda bulundu. Çipras Yunanistan’a kaçan darbeci askerlerle ilgili “Benim duruşum her zaman net olmuştur: Yunanistan’da darbeciler hoş karşılanmaz. Bu kapsamda, Türkiye ile güvenlik ve yargı alanlarındaki işbirliğimize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz’dan sonra helikopterle Yunanistan’a kaçan darbeci sekiz askerin yargı süreci, halen Yunanistan’da devam ediyor.

“CESUR ADIMLAR ATMAMIZ İÇİN BİR FIRSAT”

Çipras, “On yıllar sonra bir ilk olan Türkiye Cumhurbaşkanı tarafından gerçekleştirilecek ziyaretin ileriye dönük cesur adımlar atmamız için önemli bir fırsat olduğuna inanıyorum.” dedi. Türkiye-AB göçmen mutabakatı ile ilgili de konuşan Çipras, “Türkiye, taahhütlerini yerine getirerek ve Ege’de göç akışını azaltarak mutabakata bağlılığını gösterdi” diye konuştu.

ÇİPRAS AYNI SÖZLERİ GEÇMİŞTE DE SARF ETMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Başbakan Çipras 27 Ocak 2017 tarihinde darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçarak iltica talebinde bulunan sekiz darbeci asker için şu açıklamayı yapmıştı. “Yunanistan’da yargı bağımsızdır. Kararlar saygıyla karşılanır ve bağlayıcıdır. Yunanistan darbe girişimini ilk andan beri kınamış ve darbecilerin ülkede hoş karşılanmadığını belirtmiştir.”  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz