Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ÇİPRAS: “AVRUPALI ORTAKLARIMIZ TÜRKİYE GİBİ “AGRESİF” KOMŞULARLA YAŞAMANIN ZORLUĞUNU HER ZAMAN TAKDİR...

ÇİPRAS: “AVRUPALI ORTAKLARIMIZ TÜRKİYE GİBİ “AGRESİF” KOMŞULARLA YAŞAMANIN ZORLUĞUNU HER ZAMAN TAKDİR ETMİYOR”

26
0

Yunanistan Başbakan Çipras, “Avrupalı ortaklarımız Türkiye gibi “agresif” komşularla yaşamanın zorluğunu her zaman takdir etmiyor” dedi.

Yunanistan Başbakan Çipras, dünya ekonomisine yön veren isimlerin katıldığı Davos’ta açıklamalarda bulundu. Çipras, Dünya Ekonomik Forumu’nda Türkiye aleyhine konuştu.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye karşıtı açıklamalarda bulundu. Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşan Çipras, “Avrupalı ortaklarımız Türkiye gibi “agresif” komşularla yaşamanın zorluğunu her zaman takdir etmiyor” dedi.

Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan mülteci gerilimi devam ederken, Çipras mülteci krizi hakkında açıklamalarda bulundu. Çipras, “Göreve geldiğimde sadece Yunanistan tarihinin en büyük ekonomik krizi ve mülteci krizi yoktu, aynı zamanda Ege’de tahmin edilemeyen saldırgan askeri hamleler yapan bir komşuyla uğraştık” dedi.

Lüksemburg ya da Hollanda gibi ülkeler için agresif olmak kolay, çünkü komşuları Belçika ya da Lüksemburg, Türkiye değil. Bizim için hiç kolay değil” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz