Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ÇOCUKLARINI KUR’AN KURSUNA GÖNDERENLERİN CENAZELERİNE CENAZE ARACI TAHSİS EDİLMİYOR

ÇOCUKLARINI KUR’AN KURSUNA GÖNDERENLERİN CENAZELERİNE CENAZE ARACI TAHSİS EDİLMİYOR

23
0

Çocuklarını Kur’an kursuna gönderen ailelerin cenazelerine ayrımcılık yapılıyor ve cenaze aracı tahsis edilmiyor.

Bu görüntüler Avrupa Biriği üyesi olan sözde ileri demokrasi ve insan haklarının harfiyen uygulandığı, her fırsatta ayrımcılığın olmadığı, yasalar karşısında eşitlik var olduğu belirtilen bir ülkede yaşanıyor. Bu ülkenin adı Yunanistan, bölgesi de Dimetoka (Didimotiho).

Dimetoka’da akıl almaz olaylar gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler devletin makamlarının gözü önünde yaşanıyor ve yetkililer yaşananlara sadece seyirci kalmaktan başka bir şey yapmıyor. Çocuklarını Kur’an kursuna gönderen ailelerin cenazeleri yol ortasında kalıyor ve aileler cenazelerini kendi imkanlarıyla araçlarının arkasına koyarak mezarlığa götürmek zorunda kalıyor.

Bizzat bu olayları bire bir yaşayan aileler durumu BİRLİK Gazetesi’ne aktardılar. Yunanistan’ın Dimetoka’daki Vakıf İdaresi’ne tayin etmiş olduğu yetkili ve görevli şahısın cenaze sahiplerinden 300 euro talep ettiği iddia edilirken, çocuklarını Kur’an kursuna götürenlere de cenaze aracını tahsis etmediği belirtiliyor.

Tüm yaşanan bu uygulamalara Yunan devletinin yanı sıra, kısa süre önce yine devlet tarafından tayin edilen Müftü Naibi’nin seyirci kalması ise dikkat çekiyor.

Kısacası Dimetoka’da bir bakıma soydaşlarımıza devlet birileri tarafından devletin de sessiz kalmasıyla sistematik olarak baskı yapılıyor. Bu olayları bizzat yaşayan soydaşlar şikayette bulunmak üzere Dimetoka Emniyet Müdürülüğü’ne başvuruda bulundular. Şimdi tüm gözler bundan sonra bu keyfi uygulamayla irtibatlı kişiler hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmayacağı merak konusu.       

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x5mhgjj_dimetokada-cenazelerini-kendi-arabalariyla-tasiyorlar_news

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz