Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ÇİPRAS, ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞECEK

ÇİPRAS, ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞECEK

16
0

Yunan basını Başbakan Aleksis Çipras’ın 17 Kasım’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile biraraya geleceğini yazdı.

Yunan basını Başbakan Aleksis Çipras’ın 17 Kasım’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile biraraya geleceğini yazdı. En önemli gündem maddesi sığınmacı krizi. Yunan basınında yer alan haberlere göre Çipras’ın Türk yetkililer yapacağı görüşmelerdeki en önemli gündem maddesi sığınmacı krizi olacak. Yunanistan Başbakanı son haftalarda yaptığı açıklamalarda, sığınmacıların kayıtlara geçirileceği merkezlerin sadece Yunan adalarında değil, Türkiye’de de açılması gerektiğini söyledi. Yunanistan Başbakanı bu sayede sığınmacıların iltica başvurusunda bulunabileceğini, Türkiye’den Yunan adalarına tehlikeli bir deniz yolculuğu yapmak zorunda kalmaksızın, doğrudan, güvenli bir biçimde AB’ye giriş yapabileceğini belirtti.

Yunanistan Başbakanı Çipras Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’la birlikte Midilli Adası’nı ziyaret etmişti. Çipras ziyareti sırasında Alman Bild gazetesine verdiği demeçte, sığınmacı krizinin Türkiye’yi de ilgilendirdiğini, Türkiye’nin de insan kaçakçılarıyla mücadele etmek zorunda olduğunu kaydetmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz