Ana Sayfa Batı Trakya Haberler CHP VE PASOK KARDEŞ PARTİ OLUYOR

CHP VE PASOK KARDEŞ PARTİ OLUYOR

14
0

Bu yıl 17. düzenlenecek olan Didim Barış Şenliklerinde Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilecek. Şenlikler kapsamında Yunanistan’dan PASOK Partisi Selanik yöneticileri ile CHP Aydın İl Başkanlığı arasında “Barış ve Dostluk Protokolü” imzalanacak ve iki parti kardeş parti olarak ilan edilecek.

 

1 Eylül Dünya Barış Gününde Binlerce Yıllık Apollon tapınağının bulunduğu Hisar Mahallesinde yapılacak imza töreniyle ilgili bilgiler veren

CHP Didim İlçe Başkanı Şavgu Aydın, ” Bu yıl 17.’sine ev sahipliği yapacağımız Didim Barış Şenlikleri’nin ilk gününde, Barış Şenliklerine de konuk olacak, Selanik PASOK yöneticileri ile Aydın İl Başkanlığımız, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Barış ve Dostluk Protokolü” adı altında gerçekleştireceğimiz imza töreni ile, sembolik olarak “Kardeş Parti” olacağız.

 

İki komşu ülkenin merkez sol partileri olarak; sol siyasetin temel evrensel değerlerinden birisi olan; herkes için, her koşulda, her zaman barış, hak ve talebinin Türkiye ve Yunanistan başta olmak üzere, tüm dünya uluslarına hakim olması idealine güç vermek, katkı sunmak adına, Aydın CHP ve Selanik POSOK yöneticileri olarak bir araya geleceğiz. 1 Eylül Cumartesi günü, saat 17.00’de, Hisar Mahallesi Apollon Tapınağı önünde gerçekleştireceğimiz imza töreni, barış, demokrasi ve turizm kenti Didim’in, bu kimliği doğrultusunda yeni bir açılım ve kazanım olarak, gelecekte oluşacak birlikteliklerin öncüsü olacaktır. “Başta yaşadığımız coğrafyada olmak üzere, tüm dünya da barışa duyulan ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor. Mustafa Kemal’in ‘yurtta barış dünyada barış’ sözüyle, en Yalın şekilde anlamını bulan, barış talebinin ve barış için verilen her türlü çabanın, çok önemli ve değerli bir kazanım olduğuna inanıyoruz. Bu inancı bizlerle paylaşan; emperyalizme, sömürüye, yoksulluğa ve savaşlara karşı olan insanlar olarak, düşünsel ve ideolojik birlikteliğimizi, iki kentin ve iki ülkenin barış içinde yaşaması için öncü bir adım olması umuduyla, bu protokol altında ortaya konulan bir iradeye dönüştüreceğiz. Bizlerle aynı duyguları paylaşan, başta partililerimiz olmak üzere, tüm halkımızı, bu anlamlı günde barış için gerçekleştirilen etkinliklere katılmaya, destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz