Ana Sayfa Batı Trakya Haberler CEMİL KABZA SAVCILIĞA İFADE VERDİ, “ADALETE GÜVENİYORUZ” DEDİ

CEMİL KABZA SAVCILIĞA İFADE VERDİ, “ADALETE GÜVENİYORUZ” DEDİ

27
0

Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, İskeçe Savcılığı’nın soruşturması kapsamında ifade verdi, “Adalete güveniyoruz” dedi.

Başkan Cemil Kabza, Başkanı olduğu Mustafçova Belediyesi’nde yeni kurulacak olan bir birime personel alımında aranan kriterler arasında Türkçe bilme şartını da dahil etmesinden sonra gösterilen tepkiler üzerine İskeçe Savcılığı’nın soruşturması kapsamında avukatları Muzaffer Kabza ve Yannis Barkas’la İskeçe adliyesine giderek ifadesini yazılı olarak verdi. İfadenin yanı sıra Mustafçova Belediyesi’nin personel alım ilanıyla ilgili resmi belgeler de savcılığa teslim edildi. Soruşturma dosyası hakkında gerekli işlemleri yapacak olan İskeçe savcısı gerek gördüğü takdirde dava açacak ya da dosya ile ilgili takipsizlik kararı verecek.

“Adalete güveniyoruz. Süreci takip ediyoruz”

Başkan Cemil Kabza ifade sonrasında, “biz bütün işlemleri yasalara uygun bir şekilde yaptık. Personel alım ilanı, İdari Genel Sekreterlik ve ASEP’ten onay aldıktan sonra duyuruldu. Yani her şey yasaya uygun bir şekilde gerçekleştirildi. Adalete güveniyoruz. Süreci takip ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz