Ana Sayfa Batı Trakya Haberler CELÂL BAYAR AZINLIK LİSESİ SON SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN ZİHİNSEL VE BEDENSEL ENGELLİLERİ KORUMA...

CELÂL BAYAR AZINLIK LİSESİ SON SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN ZİHİNSEL VE BEDENSEL ENGELLİLERİ KORUMA DERNEĞİ VE OKULUNA ZİYARET.

18
0

Gümülcine’de bulunan Zihinsel ve Bedensel Engellileri Koruma Derneği “AGİO TEODORİ” ve bu derneğin okuluna Celâl Bayar Lisesi son sınıf öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte 05.04.2012 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret grubunu dernek ve okul binası girişinde dernek başkanı Natasa Liveriadu ile okul müdiresi karşıladı.

 

Dernek başkanı, ziyaret vesilesiyle yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek derneğin kuruluşu,amaçları, etkinlikleri hakkında bilgi verdi. Karşılaştıkları sorunları anlattı. Derneğe yapılan bağışların kurumun başlıca gelir kaynağı olduğunu belirtti. Paskalya Yortusu’nun ardı sıra engelli öğrencilere daha iyi hizmet vermek için bir merkez yapmayı tasarladıklarını, bu nedenle hayırseverlerin yardımlarını beklediklerini ifade etti.

 

Dernek başkanının konuşmasının ardından Celâl Bayar Azınlık Lisesi öğrencilerinin adına, öğrenci başkanı Hakan Ali okulda Aralık ayında düzenledikleri öğrenci pazarından elde ettikleri gelirin bir miktarını Bayan Liveryadu’ya takdim etti. Öğrenciler, engelli arkadaşlarına çeşitli armağanlar sundular.

 

Dernek bünyesindeki odalar ve okul binası gezildi. Gençlerin el emeği göz nuru ürünlerınden alınarak kuruma ve okula veda edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz