Ana Sayfa Batı Trakya Haberler CAHİDE HASEKİ: “İHTİYACI OLAN AİLELERE VE ÇOCUK EĞİTİMİNDE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ.”

CAHİDE HASEKİ: “İHTİYACI OLAN AİLELERE VE ÇOCUK EĞİTİMİNDE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ.”

15
0

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü’ne bağlı bayan İrşaad Heyeti 9 Mayıs 2012 tarihinde GTGB’de genç annelere yönelik bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya katılan anneler sunulan programı dikkatle dinledi ve aile bütünlüğü ve gelişmesi konularındaki doğru uygulamalardan faydalanmanın yollarını beğeniyle izledi.

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü’ne bağlı faliyetlerine devam eden bayan İrşaad Heyeti Başkanı Cahide Haseki düzenlenen etkinlikle ilgili Birlik gazetesine bir açıklamada bulundu. Cahide Haseki şunları söyledi:

“Biz Gümülcine Müftülüğü bayan irşaad ekibi olarak belirli periyodlarla, genç annelere yönelik eğitim seminerleri düzenliyoruz. Bu seminerlerde daha çok aile içi iletişim, anne baba iletişimi gibi konularda hem pedagoglardan, hem psikoloklardan, hem de din konusundaki kişilerden istifade ederek, daha çok slayt sunumlu gösteriler yapıyoruz. Bugün bir fark ve yenilik olarak buna bir de gıda kermesi ekledik. Buna daha çok yetişkin bayan öğrencilerimiz katılıyor. Çünkü biz müftülüğe bağlı olarak 14 farklı bölgede, farklı günlerde, 500 civarında yetişkin bayanlara kurs yapıyoruz. Bugün de burada öğrenci bayan arkadaşlar, herkes bir şeyler hazırlayıp yardım amaçlı bir etkinlik düzenlemiş olduk. Bütün bunlar kendi kadınımızın bir emeği olarak hazırlandı. Burada elde edilecek olan geliri hayır işlerinde kullanmak üzere mevcut kasamıza koyuyoruz. Gerektiğinde ihtiyacı olan ailelere ve çocukların eğitiminde yardımcı olmaya çalışıyoruz.“

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz