Ana sayfa Video Haber Büyükelçi, Türkiye’nin Konuşulduğu Konferansı Terk Etti!

Büyükelçi, Türkiye’nin Konuşulduğu Konferansı Terk Etti!

1
0

İsrail’in Atina Büyükelçisi Yossi Amrani sinirli bir şekilde konferansı terk etti.

İsrail’in Atina Büyükelçisi Yossi Amrani, Mora’da Sparti kentinde Yunanistan-Türkiye ilişkilerinin konuşulduğu bir konferanta kendisine söz verilmekte geç kalındığı gerekçesiyle sinirli bir şekilde konferansı terk etti. Bir anda konferansın yapıldığı salonda soğuk rüzgarlar esti. Oturum başkanlığını yapan Sparti Belediye Başkanı Petros Dukas Büyükelçi Yossi Amrani’yi geri döndürmek üzere çaba sarfettiyse de Büyükelçi geri dönmedi.

Sparti (Sparta) Belediyesi tarafından “Doğu Akdeniz’deki Gelişmeler, Yunan-Türk İlişkileri ve Yunanistan’ın Seçenekleri” konulu oturumun konuşmacılarından Yunanistan eski Dışişleri Bakanlarından Evaggelos Venizelos, Yunanistan’ın Ege ve Doğu Akdeniz’deki Münhasır Ekonomik Bölgelerin (MEB) ilan edilmesi konusunu gündeme alarak görüş belirtti.

Konferansa konuşmacı olarak Yunan Parlamentosu Ulusal Savunma ve Dışişleri Komitesi Başkanı Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Konstantinos Giulekas, eski Eğitim Bakanlarından Petros Eftimiu da katılarak söz aldılar ve Türkiye hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundular.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here