Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BÜYÜK DERBENT KÖYLÜLERİ BAŞKONSOLOS MUSTAFA SARNIÇ’I AĞIRLADI

BÜYÜK DERBENT KÖYLÜLERİ BAŞKONSOLOS MUSTAFA SARNIÇ’I AĞIRLADI

13
0

Evros (Meriç) İli’nin Sofulu (Soufli) belediyesine bağlı Büyük Derbent köyü 23 Mart Cuma günü birbirinden özel misafirleri ağırladı.

Büyük Derbent köyünü ziyaret edenlerin başında T.C Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, Muavin Konsoloslar Adnan Öztürk ve Gürler Gürsoy, Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif, Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, DEP Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Sofulu Belediye Azaları Neçmetin Bekir ve Ahmet Molla, Muhtar Mehmet Çilingir. Seyyid Ali Sultan Koruma Vakfı Başkanı Ahmet Karahüseyin vardı.

Gelen misafirleri Seçek Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ali Pencal, Evros (Meriç) Din Görevlileri Şube Başkanı Abdurrahim Kuru ve din görevlilerinini yanı sıra köy halkı karşıladılar. Hep birlikte kılınan Cuma namazı sonrasında, din görevlileri derneğinin Büyük Derbent şubesi ziyaret edildi.

Daha sonra ise hep birlikte Seçek Eğitim Ve Kültür Derneği ve Evros (Meriç) Din Görevliler Derneği Şube Başkanı Abdurrahim Kuru ve din görevlilerinin birlikte düzenlemiş oldukları yemek için Taşağıl köyüne gidildi.

Hep birlikte yenilen yemekten sonra Seçek Eğitim Ve Kültür Derneği Başkanı Ali Pencal, T.C Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’a Batı Trakya’daki görevi sürenci kültürel faaliyetlere vermiş olduğu destekler için bir taşekkür plaketi verdi. Ali Pencal’ın yanı sıra Derbent Muhtarı Mehmet Çilingir’de Mustafa Sarnıç’a teşekkürlerini belirtip bölgemizin el işlerinden bir hediye sundu. DEP Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş’da Abdurrahim Kuru’ya bir Teşekkür plaketi sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz