Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTTÖB: “DARBE GİRİŞİMİNİN YILDÖNÜMÜNDE HAİNLERİ BİR KEZ DAHA NEFRETLE KINIYOR VE LANETLİYORUZ”

BTTÖB: “DARBE GİRİŞİMİNİN YILDÖNÜMÜNDE HAİNLERİ BİR KEZ DAHA NEFRETLE KINIYOR VE LANETLİYORUZ”

22
0

Batı Trakya Türk öğretmenler Birliği Türkiye’deki başarısız darbe girişimini kınayan yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, “hain FETÖ terör çetesine mensup bir güruhun, 2016’nın 15 Temmuz gecesi, millet iradesi ile seçilmiş meşru Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı ve Hükümeti’ni ortadan kaldırmak, anayasal düzene son vermek ve müstevlilerin siyasi emellerine hizmet etmeye uygun bir düzen kurmak maksadıyla, başlattıkları hain kalkışmanın yıldönümünde, bu darbe girişiminin hainlerini bir kez daha nefretle, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” ifadelerine yer veriliyor.

BASIN AÇIKLAMASI

ANAVATANIMIZ TÜRKİYEDE GERÇEKLEŞEN HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN YILDÖNÜMÜNDE HAİNLERİ BİR KEZ DAHA NEFRETLE KINIYOR VE LANETLİYORUZ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmış hain FETÖ terör çetesine mensup bir güruhun, 2016’nın 15 Temmuz gecesi, millet iradesi ile seçilmiş meşru Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı ve Hükümeti’ni ortadan kaldırmak, anayasal düzene son vermek ve müstevlilerin siyasi emellerine hizmet etmeye uygun bir düzen kurmak maksadıyla, başlattıkları hain kalkışmanın yıldönümünde, bu darbe girişiminin hainlerini bir kez daha nefretle, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Kahraman ve vatansever askerlerin, polislerin ve Türk Milleti’nin demokrasiye ve vatanlarına sahip çıkmak adına verdikleri yiğitçe mücadele sonucunda, bu hain kalkışma durdurulmuş ve bastırılmıştır. Bu mücadele esnasında 249 kahraman Türk evladı şehit düşmüş ve binlerce Türk evladı gazi olmuştur. Bu vesile ile kahraman ve vatansever şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere acil şifalar ve sağlıklı bir yaşam dileriz. Anavatanımızın bekasını sağlamak için şehit düşen ve gazi olan vatanseverleri, kahramanları hiçbir zaman unutmayacağız. Onları her daim minnetle anacağız.

Ayrıca bu alçak kalkışmada hemşerimiz Batı Trakyalı gazeteci Mustafa Cambaz’ı da şehit verdik. Bizlerin gururu olan şehidimize de Allah’tan rahmet dileriz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nde bir daha benzer bir durumun yaşanmamasını ve anavatanımızın ilelebet payidar kalmasını Allah’tan dileriz.

B.T.T.Ö.B

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz