Ana sayfa Haberler BTTÖB “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ”NÜ KUTLADI

BTTÖB “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ”NÜ KUTLADI

9
0

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) 24 Kasım 2012 tarihinde ’24 Kasım Öğretmeler Günü’ münasebetiyle bir gece düzenledi. Birbirinden güzel şarkıların seslendirildiği gecede emekli öğretmen ve görev yapan öğretmenler doyasıya eğlendi.

Gece, ‘Bir Efsane Sona Ererken’ adlı kitabın tanıtımıyla başladı. Daha sonra öğretmenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve öğretmenlerin anısına ‘Öğretmen Marşı’nın söylenmesiyle devam etti.

Toraman: “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir”

BTTÖB Başkanı Sami Toraman, günün anlam ve önemini belirten yapmış olduğu konuşmada tüm katılımcılara hoşgeldiniz diyerek; Batı Trakya Türk Azınlığı’nın eğitiminin özel ve özerk olduğuna dikkat çekerek, azınlık eğitiminin sorunlarının derhal Yunan devleti tarafından çözülmesini talep ettiklerini belirtti. Başkan Sami Toraman ulu önder Atatürk’ün deyişiyle “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bulgaristan Eğridere Belediye Başkanı Resmi Murat yapmış olduğu konuşmasında tüm bu öğretmenlerin birlik ve beraberlikleri Rodop’larda yaşayan Türklere yansıması gerekir diyerek, herkesin öğretmenler gününü tebrik etti.

Lüleburgaz Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ülkü Güvenç yapmış olduğu konuşmasında; Batı Trakya’daki Türklerle, Türkiye’de yaşayan herkesin dostluğunu pekiştirmek amacıyla burada bulunduğunu ifade ederek, kimse bu dostluğa engel olamaz dedi.

Daha sonra Mustafçova Belediye Başkanı yapmış olduğu konuşmada anne ve babadan sonra gelen en önemli kişilerin öğretmenler olduğunu belirterek, bütün öğretmenlerin gününü tebrik ettiğini söyledi.

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete de konuşmasında bu meslek unutulmadıkça insanlığın daima ileri gideceğini ifade etti.

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü tebrik ederek, bütün öğretmenlere hayırlı ömür dileklerinde bulundu.

Rodop milletvekili Ayhan Karayusuf da konuşmasında bu mesleğin kutsal olduğunu belirterek, herkesin öğretmenler gününü kutladı.

İskeçe milletvekili Hüseyin Zeybek de konuşmasında Atatürk’ün sözleriyle‘Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ diyerek tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

DEB İskeçe İl Teşkilatı Başkanı Ozan Ahmetoğlu da yapmış olduğu konuşmasında azınlık eğitiminde yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek, bu konuda azınlık kurumları olarak ciddi mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, tüm öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutladı.

Alper Atak: “Bir toplumun korunmasında eğitimin yeri çok önemlidir”

T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos Alper Atak herkesi selamlayarak yapmış olduğu konuşmasında; Başkonsolosluk adına bu güzel geceyi organize eden tüm ekibi tebrik ettiklerini belirterek, “azınlık için en önemli konunun eğitim olduğunu, çünkü bir toplumun korunmasında eğitimin yeri çok önemlidir” diyerek, tüm eğitimcilerin ve öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak herkese selam ve saygılarını iletti.

BTTÖB’nin düzenlemiş olduğu geceye başta Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos Alper Atak, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete,  Rodop Milletvekili Ayhan Karayusuf, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Dostluk Eşitlik Barış Partisi İskeçe İl Teşkilatı Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Bulgaristan Eğridere Belediye Başkanı Resmi Murat, Lüleburgaz Atatürkçü Derneği Başkanı Ülkü Güvenç, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) Başkanı Cemil Kabza, sabık milletvekili Çetin Mandacı, diğer sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Gecenin son bölümünde Gümülcine, İskeçe ve diğer sivil toplum kuruluşlarına bağlı folklor ve saz ekiplerinin gösteriyle devam ederken katılımcılara muhteşem bir gece eğlence yaşatılmış oldu.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here