Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTTDD’İN BATI TRAKYA’DAN MİSAFİRLERİ VARDI

BTTDD’İN BATI TRAKYA’DAN MİSAFİRLERİ VARDI

19
0

Gümülcine Türk Gençler Birliğinin organizasyonu ile 55 Batı Trakya Celal Bayar Azınlık Lisesi öğrencisi genç, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi Gençlik Kolları tarafından İstanbul’da ağırlandı.

Günübirlik gezi ile İstanbul’a gelen Batı Trakyalı Gençlerin programı, BTTDD Gençlik Kollarının kendilerini Tekirdağ yakınlarında sabah kahvaltısında ağırlaması ile başladı.

Batı Trakyalı Gençlerin İstanbula gelişlerinde kendilerini BTTDD Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Enez Salih ve Başkan Yardımcısı Adnan Çakır Nazif karşıladı ve devamında İstanbul’da ilk durak olarak yine Gençlik Kollarının sağladığı imkanla TÜYAP Kitap Fuarı ziyaret edildi. Kitap fuarında standları gezen ve imza günlerinde okuyucuları ile buluşan yazarlarla tanışma ve sohbet imkanı bulan Batı Trakyalı Gençlerin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

TÜYAP Kitap Fuarı alanında gençlerle bir araya gelen Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin burada gençlere hitap ederek “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tabelasını gördüğünüz her yer sizin eviniz, hiç çekinmeden kapıyı açıp içeri girebilirsiniz. Bu tabela altında bilin ki sizin anne, babalarınız var ve her konuda size yardımcı olmak için ellerinden geleni ardına koymazlar. Bugün sizleri burada gençlik kollarım ile birlikte ağırlamaktan mutluluk ve kıvanç duyuyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda sizler de birer üniversiteli olarak burada bizimle birlikte sizin ardınızdan gelen kardeşlerinizi de bu şekilde ağırlayarak abilik, ablalık yapacaksınız” dedi.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Aydın da yaptığı konuşmada “Necmettin Başkan ve Gençlik Kolları Başkanı Enez’e ben sizler adına bugün burada bize gösterdikleri bu sıcak ağırlama ve misafirperverlik için öncelikle teşekkür ederim. Ayrıca Sayın Necmettin Hüseyin’in de dediği gibi gerçekten Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tabelası bilin ki sizin yuvanız, eviniz ve barınma merkezinizdir. Bunu hiç bir zaman unutmayın. Ben yine bugünkü bu dolu ve etkin program için emeği geçen herkese teşekkür ederek saygılarımı sunarım” dedi.

Programın devamında Aqua Florya AVM’de yer alan İstanbul Akvaryumu ziyaret eden gençler burada da farklı su canlıları ile tanışma ve gözlemleme imkanı buldu.

Ayrıca program çerçevesinde Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Aydın ile bir araya gelen Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin bu tür karşılıklı organizasyonların devam etmesi kararını aldılar.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz