Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTTDD İZMİT ŞUBESİ GENÇLİK KOLLARI’NDAN DEB PARTİSİ’NE TAM DESTEK

BTTDD İZMİT ŞUBESİ GENÇLİK KOLLARI’NDAN DEB PARTİSİ’NE TAM DESTEK

18
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Gençlik Kolları Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’ni desteklediğini açıkladı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Gençlik Kolları Nisan Ayı ikinci görüşmesini gerçekleştirdi. Gençlik kolları toplantısına Şube Başkanı Engin Nazır, Başkan yardımcısı Hüseyin Kahya, Selahattin Durmuş, Muhasip Ekrem Gülhan ve Gençlik ve Kadın kollarından sorumlu İlkay Şehrin de katıldı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Bttdd İzmit Gençlik Kolları Başkanı Eray Bodur ve gençlik kolları üyeleri bir basın duyurusu yapma kararı aldı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Gençlik Kolları Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’ni desteklediğini açıkladı.

Bttdd İzmit Gençlik Kolları Başkanı Eray Bodur konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, Avrupa parlamentosu seçimlerinin Yunanistan ve diğer 26 Avrupa Birliği ülkesinde yapılacağı ve parlamentoya toplam 751 milletvekili seçileceğini söyledi.

“Birliğimizin sağlanmasında ve geleceğe umutla bakabilmek için birçok yol var. Bu yolların önemli adımlardan biri de siyasi birliğimizdir. Biz DEB Partisi’ni AP seçimlerinde destekliyor ve başarılar diliyoruz.”

Gençlik Kolu Başkanı Bodur, “Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Yunanistan 21 milletvekilini seçerek Avrupa Parlamentosu’na gönderecek. Avrupa Parlamentosu seçimlerine, Batı Trakya Türk Azınlığı’mızın partisinin katılması büyük bir öneme sahiptir. Yıllardır diğer siyasi partilere inanarak, azınlık haklarının kazanımı için destekler verildi. Bugün, ne yazık ki gelinen noktada hiçbir adım atılmadı ve her geçen gün kanayan yaralarımız daha da derinleşti. Şimdi Azınlığımızın partisine, merhum liderimiz DR. Sadık Ahmet’in partisine destek verme zamanı. 2009 yılı seçimlerine baktığımızda ülke genelinde oy kullanma oranı %52 gibi bir oran. Biz azınlık olarak sandık başına gitmeliyiz. Bir oy’un bile bizim sesimizde desibel değeri var. Biz azınlık olarak birlik beraberliğimizi sağlar ve partimize tam destek verir isek iyi bir ses getireceğimize ve artık sorunlarımıza daha çok dikkat çekeceğimiz kanısındayız. Seçimler için Gençlik kolları yönetimim olarak büyüklerimizden adımlar bekliyoruz. Gerekli destekler sağlandığında Türkiye’de yaşayan soydaşlarımızın sandık başına gitmelerini isteyeceğiz. Bilinçli bir azınlık toplumu olma yolunda hız kazandık. Geleceğin teminatı olan tüm genç kardeşlerimizi davamız yolunla omuz omuza yürümeye davet ediyoruz. Ülkemiz Yunanistan’ın ve Avrupa Birliği’nin Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarına dikkat çekmek amacı ile seçimlere katılacağını açıklayan DEB Partisi’ni destekler, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde DEB Partisi’ne seçimlerde başarılar dileriz.”

Ayrıca bir konuya değinen Bodur ’’ İskeçe S. Müftülüğümüz tarafından köylerimizde kütüphaneler açıldı. Bizler de İzmit’ten bu kütüphanelere destek veriyoruz. Başlatmış olduğumuz kitap kampanyamıza tüm üyelerimizin ve dostlarımızın katılımını bekliyoruz. 1 Mayıs 2014 gününe kadar topladığımız kitapları kütüphanelerimize ulaştırmayı planladık. Desteklerinizi bekliyoruz.’’ açıklamasında bulundu.

Bttdd İzmit Şubesi Gençlik Kolları Adına

Eray BODUR 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz