Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTTDD YALOVA ŞUBESİ BİR KEZ DAHA KAMİL AKINCI DEDİ

BTTDD YALOVA ŞUBESİ BİR KEZ DAHA KAMİL AKINCI DEDİ

25
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yalova Şubesi Olağan Genel Kurulu 24 Ocak 2016 Pazar günü saat 13.00’da Şube Merkezinde üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yalova Şube Olağan Genel Kuruluna üyeler dışında Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Bursa Batı Trakyaspor Kulübü Osmangazi Şube 2. Başkanı Ali Mençe ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü eski Başkanı Mehmet Türkmen’de katıldı.

Genel Kurul Divan Başkanlığına Av. İsmail Altay, Katip üyeliklere Necati Ağa ve Hasan İbram’ın önerildiği önergenin oy birliği ile kabul edilmesinden sonra ilk başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Batı Trakya Milli Davasına hizmet etmiş ve edebiyete intikal etmiş Batı Trakya Türk Büyükleri için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile başladı.

Açılış konuşmasından sonra söz alan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Yalova Şubesinin yakın zamanda kapatılmasının tartışıldığı bir süreçten, bu gün kendi mekanında toplanılıp muhteşem bir Yalova manzarası karşısında üyelerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu muhteşem şube merkezinin hayata geçmesinde katkısı bulunan başta şube başkanı Kamil Akıncı ve yönetimi ile tüm üyelere camiası adına şükranlarını sundu.

Daha sonra önümüzdeki hafta 28. yılı kutlanacak olan Batı Trakya Tüklerinin 29 Ocak Milli Direniş Gününün yansımaları ve etkinlik programları hakkında detayları paylaşıp devamında da göreve geldikleri 24 Mayıs 2015 tarihinden günümüze gerçekleştirdikleri etkinlik ve çalışmalar hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Başkan, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi olarak göreve geldikleri günden bu yana ilk başta kurumsal kimlik adına çalışmaların önünü açarak yeni web sitesinin ve web tabanlı üyelik programının alt yapılarını hazırlayarak hizmete soktuklarını, genel merkez ve 13 şubenin tüm üyelerinin güncellenen bilgileri ile birlikte kayıt altına alınmaya başladıklrını belirtti.

Ayrıca anavatanda yaşayan Batı Trakya Türklerinin karşılaştığı sorunlarla alakalı, çözüm önerilerini de içeren hazırladıkları 11 sayfalık raporu geçtiğimiz aylarda T.C. Sağlık Bakanı hemşerimiz Dr. Mehmet Müezinoğlu ile paylaştıklarını ve ilgili bakanlıkların birimlerine de gönderdiklerini ve üyeleri adına sorunlara acil çözüm aradıklarının altını çizdi.

Genel Kurulunun devamında Şube Başkanı Kamil Akıncı iki yıllık faaliyet raporunu sundu. En önemli faaliyetlerinin bu dönemde şubeye Bayraktepe Parkı içinde bugün bir araya gelinen bu mekanın kazanıldırılması olduğunu belirten Akıncı, katkısı bulunan herkese teşekkür etti. Mevcut yönetim kurulunun ibra edilmesinden sonra geçilen seçimlerde de yeni dönemde tekrar Kamil Akıncı Başkanlığındaki Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yalova Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu.

Asil Üyeler;

1- İsmail Altay

2- Necati Ağa

3- Hasan İbram

4- İrfan Hasan

5- Ali Sezgin

6- Necmi Halil

Yedek Üyeler;

1- Ali Rodoplu

2- Salih Eratlı

3- Salih Latif

4- Hasan Salih

5- Mustafa Gündaş

6- Ali Katrancı    

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz