Ana sayfa Haberler BTTDD: “DİKİŞ-NAKIŞ ÖĞRETMENLERİ MİSAFİRİMİZ OLDU”

BTTDD: “DİKİŞ-NAKIŞ ÖĞRETMENLERİ MİSAFİRİMİZ OLDU”

23
0

Gümülcine ve İskeçe’den, Dikiş-Nakış Öğretmenlerinden oluşan 24 kişilik grup İstanbul’da Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin misafiri oldu.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Kadın Kolları Başkanı Elmas Hüsemoğlu, BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah, İskeçe milletvekili Hüsey Zeybek’in eşi Şerife Zeybek, Gümülcine Türk Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı’nın da içinde olduğu ekip önümüzdeki günlerde yapılacak defilenin hazırlıkları ve kültür gezisi için geldikleri İstanbul’da Beylerbeyi Müzesini gezdi.

Heyet Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Kadın Kolları tarafından verilen yemekte Başkan Gülşen Kocaahmet ile yönetim kurulu üyeleri Emine Ruşen, Nevin İsmailbaşa, Elif Çalık Güven ve Nalan Hacıdeli tarafından Sarayburnu’ndaki Hasan Kolcuoğlu Restaurant’da ağırlandı.

Gülşen Kocaahmet, Batı Trakya’dan gelen öğretmen gruplarını İstanbul’da ağırlamaktan duydukları mutluluğa değinerek, geleceğimizi ve kadınlarımızı emanet ettiğimiz siz saygıdeğer öğretmenlerin bu tür kültür ve eğitim gezileri ile mesleki donanımlarını artırmalarının çok büyük önem arz ettiğine değinerek “sizleri burada ağırlamak bizlere mutluluk veriyor, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tabelasının olduğu her yerde gönül rahatlığı ile çalabileceğiniz bir kapınız olduğunu hiçbir zaman unutmayın” dedi.

Ayrıca Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin’in de bugün aralarında olmak istediğine değinerek, kendisinin aynı saatte başka önemli bir toplantısı olduğu için aralarında olamadığını ve herkese selamlarını ilettiğini belirtti.

Söz alan Sayın Hülya Akıncı da böyle keyifli bir ekiple İstanbul’a gelmekten ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tarafından ağırlanmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederken, bundan sonrada gerek Gümülcine’de gerekse İstanbul’da bu tür ortak organizasyonların yapılmasının faydalı olacağını belirtti. BTTDD Genel Merkez Kadın Kollarının kendilerine gösterdikleri misafirperverliğe teşekkür ederek ayrıca Başkonsolos Ali Rıza Akıncı’nın da selamlarını iletti.

Tekrar söz alan Gülşen Kocaahmet de 10 Nisan 2016 Pazar günü Florya Kaşıbeyaz Akvaryum Restaurant’da düzenlenecek kahvaltılı buluşmaya Sayın Hülya Akıncı’nın saygıdeğer eşleri Gümülcine Başkonsolosumuz Sayın Ali Rıza Akıncı ile birlikte katılımlarının bizleri mutlu edeceğini belirtti.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here