Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTTDD BURSA ŞUBESİ’NDE GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ

BTTDD BURSA ŞUBESİ’NDE GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ

16
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin geleneksel bayramlaşma törenine AK Parti Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Öztürk, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, HAS Parti İl Başkanı Ali Mollasalih, çeşitli partilerin temsilcileri ve çok sayıda STK yöneticilerinin yanında çok sayıda Batı Trakyalı soydaşlar katıldı.Batı Trakya Bölgesini iyi bilen ve BTTDD Bursa Şubesi’nin eski başkanlarından olan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, ikamet teskeresi için kanunun yanlış yorumlanmasından ötürü, bugüne kadar soydaşlardan alınan harçların artık alınmayacağı müjdesini verdi.

 

Sorunun yanlış yorumlamadan kaynaklandığının altını çizen Çavuşoğlu, “Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü Yabancılar Dairesi Başkan Yardımcısıyla görüştüm. Konuyu kendilerine ilettim. Yapılan çalışmalar neticesinde, kanunun yanlış yorumlanması dolayısıyla böyle bir sıkıntı vuku bulduğu anlaşılmıştır. Bundan sonra Etabli belgesiyle Türk soyluluklarını belgeleyen  soydaşlarımızdan harç alınmayacaktır” dedi.

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile birlikte bayram namazını bölgede kıldıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, bölge insanının anavatana olan kucaklaşma özleminin kelimelerle anlatılacak cinsten olmadığını ifade etti.

 

BAŞBAKAN YARDIMCISI BOZDAĞ İLE ÜÇ GÜNLÜK BATI TRAKYA ZYARETİ

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile birlikte bayram namazını bölgede kıldıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, “Bölge insanının anavatana olan kucaklaşma özlemini kelimelerle anlatmak mümkün değildir” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile birlikte gerçekleştirilen ziyaret sırasında Batı Trakya’da yaşadıkları bir olayı hemşerilerine anlatan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, şöyle devam etti :

 

“Batı Trakya’da yaşadığımız bir olay var. Türkiye güçlendikçe Balkanlar’daki dindaşlarımız, soydaşlarımız ve akrabalarımız da kendilerine olan özgüvenlerini daha fazla hissediyorlar. Emin olun oradaki o atmosferi görmeden söylediklerimi anlamanız mümkün değildir. Sözlerle ifade edemem. Bir şey vardı ki anlatmadan geçemem. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz sırasında bir hasta evine gittik. O evdeki hasta kişi 380 kiloda, hareket edemiyor ve yardım bekliyor. Bu kardeşimiz hasta yatağında bizleri karşısında görünce ‘Geleceğinizi biliyordum, anavatanın bana sahip çıkacağından hiçbir zaman endişe duymadım’ dedi. Başbakan Yardımcımızın hemen Sağlık Bakanımız ile yaptığı temas sonucunda bu hasta kardeşimize bir ambulans uçak tahsis edildi.”

 

Anlattığı bu olayın 10 yıl öncesiyle kıyaslama yapılığında çok önemli olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, “Yunanistan’a bir soydaş kardeşimizin tedavisini yapmak için bir uçak gidiyor değerli kardeşlerim. 10 yıl öncesiyle bugünü kıyaslamak adına ortaya konulan bu örnek farklı bir örnektir. Türkiye güçlenirken böyle güçleniyor. Oradaki sorunlar teker teker incelendi ve o sorunların giderilmesi adına Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün imkanları seferber oldu” dedi.

 

Türkiye’de son günlerde artan terör olaylarına da değinen AK Parti Bursa Milletvekili Çavuşoğlu, Bu olayların Türkiye’nin katettiği mesafeler ve göstermiş olduğu olumlu gelişmelerden, Türkiye’nin güçlenmesinden rahatsızlık duyan mihraklar ve içerideki işbirlikçileri tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Çavuşoğlu, terör örgütünün ve yandaşlarının gerçekleştirdikleri bu son olayların arka planlarının her kesimce anlaşılabildiğini dile getirdi.

 

“Bu insanlık dışı, canice olan olaylara verilecek en iyi cevap sergilenecek vakur duruştur” diyen Hakan Çavuşoğlu, “Güneydoğu’da yaşanan olayları görüyorsunuz. Türk Milletinin sinir uçlarına daha fazla dokunmak isteyen bu insanlara verebileceğimiz en büyük ders metanetli, sabırlı davranmaktır. Kürt kardeşlerimizin asla temsilcisi olmayan terör örgütü ve teröristlerle mücadelemizi kıyasıya sürdüreceğiz” dedi.

 

TÜRKİYE, BALKANLARA HER ZAMAN SAHİP ÇIKTI

Bayramlaşma töreninin ev sahibi olan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ise bu bayramların ülkemize ve tüm İslam alemine birliktelik getirmesi temennisinde bulundu.

 

Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin Batı Trakya bölgesine ve Balkanlar’a her zaman sahip çıktığını özellikle son dönemlerde bu desteğin daha da arttığını ifade eden Şükrü Köse, “Son yıllarda hakikaten Balkanlar’a özgü çok farklı desteğin ulaştığını görüyoruz. İlgililere şükranlarımızı arz ediyoruz. Batı Trakya’ya baktığımızda daha önce yapılması hayal bile edilemeyen şeyler gerçekleşiyor. O bölgede yapılanlar bölge insanlarını mutlu ediyor. Son dönemlerde yapılan üst düzey ziyaretler bölge insanını mutlu etti. Her alanda anavatanın destekleri artıyor. Bu gelişmeler, oradaki soydaşlarımızın anavatana olan güvenini de arttırıyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz