Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTAYTD’DEN TARIM KONUSUNDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

BTAYTD’DEN TARIM KONUSUNDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

18
0

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Tarım ve Hayvancılık Kolu, Aşağıköy Kültür ve Folklor Derneği ile birlikte Aşağıköy dernek lokalinde 11 Mart 2013 bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıya bölge halkı ve etraf köylerden yüksek bir katılım gerçekleşti. Toplantının açılış konuşmasını Aşağıköy Kültür ve Folklor Derneği Başkanı Ferdi Boz Ali, daha sonra BTAYTD Başkanı Mehmet Emin yaparak tüm katılımcılara teşekkür etti.

Toplantıya konuşmacı olarak Ziraat Mühendisleri Bülent Salih ve Hüseyin Sadık katıldılar. Tarım konusunda ve tahıl ürünlerinin nasıl muhafaza edilmesi gerektiği konularında bilgi veren Hüseyin Sadık; bu ürünlerin çok dikkatli bir şekilde muhafaza edilmesi gerektiği konularında katılımcılara detaylı bilgi verdi.

Daha sonra sözü Ziraat Mühendisi Bülent Salih aldı. Tütün ekimi ve bu ürünün yetiştirilmesi sırasında meydana gelen hastalıklarından bahseden Bülent Salih, başta ilaçlama konusuna değinerek tüm tarım üreticilerin birer kayıt defteri olması gerektiğinin altını çizdi. Bu kayıt defterlerine üreticilerin ürünlerine yapmış oldukları ilaçlamaları kaydetmeleri gerektiğini vurgulayan Salih, ancak bu şekilde sağlıklı ürün elde edebileceklerini ifade etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz