Ana sayfa Batı Trakya Haberler BTAYTD’DEN KAPATILAN ŞUBELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

BTAYTD’DEN KAPATILAN ŞUBELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

29
0

Hatırlanacağı üzere 5 Mayıs 2016 günü yayınladığımız açıklama ile, şubelerimiz ile ilgili yapılan işlemleri üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşmış ve bu açıklamamız sonunda yapılan işlemlerin ve özellikle dernek yöneticileri aleyhine açılan ceza davalarının da hukuki dayanaktan yoksun olduklarını ve uygulama yanlışlıklarını belirtmiştik.

Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ve diğer üyelerimiz aleyhine açılmış ve 13 Mayısta görüşülmesi gereken dava, avukatların grevi sebebi ile 18 Kasım 2016 tarihine ertelenmişti. Bundan birkaç gün sonra, dernek başkanımız Av. Ahmet KARA ve 6 üyemiz aleyhine yapılmış suç duyurularına istinaden yangından mal kaçırırcasına adli tatil süresi içerisinde 29 Temmuz tarihi duruşma tarihi olarak belirlenmişti.

Bugün gerçekleşen duruşma neticesinde dava avukatları Yoannis Barkas (İskeçe Barosu avukatı) ve Ercan Amet’in (Rodop Barosu avukatı) mahkemeye yapmış oldukları yetki itirazı mahkemece kabul edilmiş olup, dosyaların yetkili mahkemeye sevkine karar verilmiştir. Bu gelişme bu olayda bizim hukuken haklılığımızın göstergelerinden biridir.

Usule ve iddianameye ilişkin diğer itirazlarımızı yetkili mahkeme nezdinde sunma hakkımızı saklı tuttuğumuzu ve derneğimizin haklı mücadelesini tüm hukuk yollarına başvurarak devam ettireceğimizi kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

BTAYTD Yönetim Kurulu

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here