Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTAYTD YÖNETİMİN’DEN YASSIKÖY BELEDİYESİ’NE ZİYARET

BTAYTD YÖNETİMİN’DEN YASSIKÖY BELEDİYESİ’NE ZİYARET

14
0

BTAYTD Yönetim Kurulu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı’yı makamında ziyaret etti. Görüşmede, Yassıköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Mümin ve Belediye Kültür Spor Şirketi Başkanı Mustafa Mustafa da hazır bulundu.

 

Belediye Başkanı İsmet Kadı, BTAYTD’nin Azınlık kurumları içersinde en aktif derneklerden olup, bu göreve gelen arkadaşların dinamik, fedakar, gönüllü olması gerektiği vurgulayarak, yeni yönetimde bu vasıfları gördüğünü ve kendilerini tebrik ettiğini bellirtti.

 

BTAYTD Başkanı Erkan Ruşen: “Bu görev kutsal bir görev, yönetimdeki tüm arkadaşlarla paylaşarak yürüteceğiz. Sizin de bellirttiğiniz gibi, arkadaşların hepsi azimli; ailemize,işimize ayıracağımız zamandan fedakarlık yaparak,toplum için çalışıyoruz. Zorlu bir görev, yüzümüzün akıyla yürüteceğimizi umuyoruz.” dedi.

 

BTAYTD Yönetim Kurulu üyeleri de, Danışma Kurulu Başkanlığı’na seçilmesinden dolayı Sn. Kadı’yı tebrik ederek, yeni görevinde başarılar dilediler. Görüşmede, derneğin yıl içersinde Yassıköy’de düzenlemeyi düşündüğü Kermes’in ayrıntıları konuşuldu. Sn. Kadı bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını, dernek faaliyetleri için belediye’ye bağlı tesisleri de tahsis edebileceğini vurguladı.

 

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede ,Azınlığın eğitim, müftülük, vakıf gibi sorunları tartışıldı ve çözüm için fikir alışverişinde bulunuldu. Azınlığın, Kültür Merkezine sahip olmayışının yarattığı eksikliğe de atıfta bulunularak, yakın bir zamanda bu boşluğun giderilmesi için tüm Azınlık kurumlarının birlikte hareket ederek bir çözüm üretmesi temennilerinde bulunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz