Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTAYTD, TÜRK-YUNAN DOSTLUK DERNEĞİ’NİN ETKİNLİĞİNE KATILDI

BTAYTD, TÜRK-YUNAN DOSTLUK DERNEĞİ’NİN ETKİNLİĞİNE KATILDI

14
0

BTAYTD, merkezi Ankara’da bulunan Türk-Yunan Dostluk Derneği’nin daveti üzerine, 5 Mart’ta Ankara TOBB Üniversitesi Güzel Sanatlar Galerisi’nde düzenlenen sergiye katılmıştır. Etkinliğe dernek adına Yönetim Kurulu üyeleri Salih Kurak ve Hüseyin Hafız Ahmet katılmıştır.

 

Sözkonusu organizasyon, “AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Kültür ve Sanat & Müzeler Hibe Programı” kapsamında, Türk-Yunan Dostluk Derneği koordinasyonunda, Türkiye ve Yunanistan’da yürütülecek olan “Komşularda Kültürel İşbirliği İçin Bir Araç Olarak Sanat” temalı projedir.

Ankara’da düzenlenen sanat etkinliğinde, Yunanistan’dan ressam Sn. Füsun SUKA ve Sofia EKMEKTSİ, Türkiye’den ise ressam Sn. Emel Gülçin ÜLKER, Sn. İsmet ALPHAN ve Sn. Saliha YEŞİLKÖY’ün eserleri sergilenmiştir.

 

Sergiye katılanlar arasında T.C. Avrupa Birliği Bakan Yrd. Prof. Dr. Sn. Hasan Nuri YAŞAR, “Kadın ve Aileden Sorumlu” eski devlet bakanı Sn. Güldal AKŞİT, Ankara Yunan Büyükelçiliği’nden Sn. Elena GULUSİ, Üniversite öğretim üyeleri ve sanatseverler katılmıştır.

Yapılan konuşmalarda, iki devlet arasındaki dostluğun önemine vurgu yapıldı. Bu bağlamda “sanat”ın da iki ülke arasındaki dostluğun pekişmesinde önemli bir rol oynayabileceği ve bu tür etkinliklerin daha sık yapılması gerektiği vurgulandı.

Etkinliğe katılan derneğimize, etkinlik anısına bir plaket verildi.

Evsahipliği yapan Türk-Yunan Dostluk Derneği başkanı Sn. Esra AYGÜN, Nisan ayında aynı serginin Gümülcine’de daha sonra da Selanik ve Atina’da yer alacağının müjdesini de verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz