Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTAYTD “BİLİNÇLİ TOPLUM” PROJESİNİ BAŞLATTI

BTAYTD “BİLİNÇLİ TOPLUM” PROJESİNİ BAŞLATTI

16
0

BTAYTD “Bilinçli Toplum” adıyla bir proje başlattı. Projenin amacı halkımızı her konuda bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir.

Bu çerçevede, son günlerde çıkan ve çok tartışılan “Yeni İmar Yasası” ile ilgili halkımızı bilgilndirme amaçlı bir toplantı zinciri başlatmış bulunmaktadır.

20 Nisan 2012 Cuma günü dernek başkanı Erkan Ruşen, genel sekreter Ayfer Mustafaoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Ahmetoğlu ile üyemiz olan 7 tane mühendis arkadaşımız, Ova bölgesinin Taraşmanlı köyünü ziyaret etmiştir.

Başkan Ruşen toplantıyı başlatarak, derneğin yapısından ve görevinden bahsetti ve toplantıya katılan yönetici kadroyu ve mühendis arkadaşları tanıttı.

Projenin amacına değinen Ruşen, halkımızın kendi haklarını bilmeleri gerektiğini ve her adımda bilinçli olmaları şartının artık kaçınılmaz olduğunu vurguladı. 

Yaklaşık 80 kişinin katıldığı toplantıda, daha sonra mühendis arkadaşlar, yeni yasayla ilgili detaylı bilgiler sunmuştur.

Farklı sorulara cevap veren mühendislerimiz, aynı zamanda yeni çıkan yasaların, eskiye nazaran çok daha sıkı bir denetime tabii tutulduğunu, dolayısıyla bu hususa çok dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamışlardır.

Bir zincirin ilk halkasını oluşturan bu ilk toplantı, yerel halkı çok ümitlendirmiş ve beğenisini kazanmıştır.

Derneğimizin bu girişimi bulunanlara çok olumlu intibalar yaratmış ve ileriki tarihlerde daha geniş katılımlı bir toplantının düzenlenmesi istenmiştir. 

Böyle bir durumunda, daha fazla vatandaşın bilgilenmesi sağlanmış olacaktır.

 

BTAYTD

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz