Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTAYTD GENEL KURULU YÜKSEK KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

BTAYTD GENEL KURULU YÜKSEK KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

10
0

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) yıllık olağan Genel Kurul toplantısını 22 Ocak 2012 tarihinde Gümülcine’de gerçekleştirdi. Genel Kurul toplantısına diğer yıllara kıyasla bu yıl katılımın yüksek olması sevindiriciydi.

Divan başkanlığını İTB Başkanı Avukat Ahmet Kara’nın yaptığı Genel Kurulda yardımcılıklarını ise Ebru İsmail ve Ayşe Sali yaptı. 

 

Toplantıya, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Rodop PASOK Partisi Milletvekili Ahmet Hacıosman, İskeçe PASOK Partisi Milletvekili Çetin Mandacı, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Müftü Yardımcıları Fatma İmam, Ahmet Hral, Fehim Ahmet, sabık Milletvekilleri İlhan Ahmet, Mustafa Mustafa, Gümülcine Belediyesi “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Başkanı Koray Hasan, İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ahmet Kara, Kadın Kolarının Başkanları, Azınlığın değişik Kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldılar.

 

Genel Kurul toplantısında yapılan konuşmaların eleştiri ve öneri bölümünde söz alanlar daha çok derneğin çağımıza uygun oluşum ve çalışmalar içerisinde olması gerektiğini vurguladılar.

Sabık Milletvekili Avukat İlhan Ahmet, Derneğin tüzüğü konusundaki yapılan çalışmaları eleştirdi ve demokratik bir şekilde yapılması için Tüzük Kurulunun oluşturulması ve çalışmaların yapılmasını ve sonrasında tüzük değişikliğine gidilmesini önerdi. İlhan Ahmet, dernek yönetimine adaylıklar konusunda da aday olacak olan şahısın 5 veya 7 gün önceden adını adaylar listesine yazdırmasını antidemokratik bir uygulama olduğunu söyledi ve “bana göre 7 gün önce adaylık belirtilmesi Jivkov dönemini hatırlatıyor” dedi. Tüzük değişikliği’nin fevkalade önemli olduğunu dile getiren İlhan Ahmet, “Daimi Komisyonların oluşturulacağı belirtiliyor, bu Komisyonları kimler oluşturacak. Seçimle mi yoksa atamayla mı?” diye sordu.

 

Bu eleştirilerin ardından kürsüye gelerek cevap veren Tüzük çalışmalarının başında olan Avukat ve aynı zamanda Dernek yöneticisi olan Ercan Ahmet, “Eski Milletvekili İlhan Ahmet’in tüzük konusundaki söylediklerine katılıyorum. Tüzük Kongresi yapılması ve değişikliklere katılıyorum. Ama tüm Avukatlarımıza çağrı yaptık, kimse gelmedi. Ama burada böyle bir eleştiri yapılmasına bir anlam veremiyorum. Neden gelmediniz? Kimse gelmedi.” Diye cevap verdi.

 

Tüzük değişikliği yapılmasında oluşturulan Komisyona şu Avukatlar katılmış.

 

1- Ercan Ahmet

2- Şefaat Ahmet

3- Emre Ahmet

4- Mehmet Arnavut

5- Mustafa Kara Hüseyin

6- Mustafa Hatip

 

Genel Kurulda yapılan açık oylamada Tüzük değişikliğinin şu an yapılmasına değil ilerideki bir tarihte Tüzük Komisyonu oluşturulması ve yeniden Genel Kurulda Tüzük değişikliğine gidilmesi oybirliği ile kabul edildi.  

 

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Yönetim Kurulu üyeliğine sekiz üye adaylığını koydu.

Seçim sonrası alınan sonuçlar şu şekildedir:

 

YÖNETİM KURULU ADAYLARININ ALDIĞI OYLAR

 

1-     Ayfer Mustafaoğlu 185

2-     Ercan Caferoğlu 68

3-     Erkan Ruşen 194

4-     Halit Mehmet 164

5-     Hüseyin Hafız Ahmet 170

6-     Osman İsmail 192

7-     Salih Kurak 166

8-     Yüksel Ahmetoğlu 172

 

 

DENETİM KURULU ADAYLARININ ALDIĞI OYLAR

 

1-     Aydın Ahmet 151

2-     Elif Cambaz 166

3-     Ercan Tupan 127

4-     Reşit Salim 72

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz