Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR” ATASÖZÜMÜZDEN DE YOLA ÇIKARAK ASLA PES ETMEMELİYİZ

“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR” ATASÖZÜMÜZDEN DE YOLA ÇIKARAK ASLA PES ETMEMELİYİZ

30
0

AZINLIK OKUL KAYITLARINA DESTEK

Azınlık Okullarımız toplumumuz için özel bir değer taşımaktadır. Çocuklarımızın dilini, dinini, kültürünü tanıyıp özgürce kullanabilecekleri eşsiz bir alandır. Ayrıca 1923 Lozan Antlaşması ile kazanılmış en temel hakkımızdır. Etnik kimliğimizi, değerlerimizi ve inançlarımızı kaybetmemek adına sahip çıkılması gerekir. Anadilinde eğitim gören bir çocuğun özgüveni daha yüksek olur ve kendini daha rahat ifade eder. Her iki dili de (Türkçe ve Yunanca) aynı anda öğrenmesi bir avantaj haline gelir.

Gelecekte başarılı bireyler yetiştirmek istiyorsak önce kimliğimize sahip çıkmalı ve çocuklarımız için en doğru kararı vererek onları Azınlık Okulları’na göndermeliyiz. Okullarımızdaki eğitim kalitesini ve verimi artırmak için hep birlikte çalışmalı ve “Birlikten kuvvet doğar” atasözümüzden de yola çıkarak asla pes etmemeliyiz.

Bu sebeple, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Yönetim Kurulu olarak Batı Trakya Türk Kadın Platformu’nun başlatmış olduğu “Okullarımızı Çocuksuz Azınlığımızı Okulsuz Bırakmayalım” adlı projeye bizler de her türlü desteği verdiğimizi belirtmek isteriz.

BATI TRAKYA AZINLIĞI YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz