Ana sayfa Batı Trakya Haberler “BİRLİK” GAZETESİ YUNANİSTAN’A GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MUSTAFA DÜNDAR’LA GÖRÜŞTÜ

“BİRLİK” GAZETESİ YUNANİSTAN’A GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MUSTAFA DÜNDAR’LA GÖRÜŞTÜ

14
0

Bursa’nın Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, makam otomobili ile kardeş Kozlukebir Belediyesi Alantepe Panayır etkinliğine katılmak üzere Batı Trakya’ya gelmek isterken Yunanistan’a girişine izin verilmedi.

Konuyla ilgili olarak BİRLİK gazetesi muhabirine özel açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Dündar, “Kendi makam aracıyla geldiğim gümrük kapısından Yunanistan’a sokulmamam üzerine Bursa’ya geri dönmek zorunda kaldım” dedi.

BİRLİK gazetesinin telefonla ulaştığı Dündar, “Kardeş Kozlukebir Belediyesi Alantepe Panayır etkinliğine katılmak üzere Yunanistan’a gitmek istedim. Yunan gümrüğüne geldiğimde pasaport işleminin yapıldığı sırada polis memuru bana biraz beklememi ve bilgisayarlarda sorun olduğunu söyledi. Bir saatlik bir bekleyişin ardından gümrük görevlileri; “Atina’dan girişinize engel var.” dediler. Ben de bunun sebebini nedir diye sorduğumda “Atina merkezli olarak Yunanistan’a girişinize engel bir kayıt düşülmüştür.” denildi.”

“Bu yasaklama dostluğu, barışı ve kardeşliği istemeyen bir düşüncenin ürünü müdür?”

Bizlerin Osmangazi belediyesi olarak Kozlukebir belediyesi ile karşılıklı yapmış olduğumuz bir çok faaliyetlerimiz var diyen Başkan Dündar; “Bu faaliyetlerimiz en başta dostluk, barış ve kardeşlik içindir. Yoksa bu yasaklama dostluğu, barışı ve kardeşliği istemeyen bir düşüncenin ürünü müdür? Eğer böyleyse ben bu tip düşünceleri asla kabul ve tasvip etmiyorum.”

Başkan Mustafa Dündar’dan Batı Trakya’ya kucak dolusu selam var

Son olarak Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Alantepe Yağlı Güreşleri etkinliklerine katılamadığı için derin bir üzüntü içinde olduğunu ifade ederek, BİRLİK gazetesi aracılığıyla da düzenlenecek olan etkinliğin başta Batı Trakya Türk halkı adına hayırlı geçmesini temenni ettiklerini tüm katılımcılara da kucak dolusu selamlar gönderdiğini sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here