Ana sayfa Batı Trakya Haberler BİRLİK GAZETESİ TÜRKİYE’DEKİ TERÖR SALDIRISINI KINADI

BİRLİK GAZETESİ TÜRKİYE’DEKİ TERÖR SALDIRISINI KINADI

18
0

Türkiye’de Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda 10 asker şehit oldu, 7 asker de yaralandı.

Beytüşşebap ilçesinde PKK’lı teröristler dün akşam saat 22.00’de eş zamanlı saldırı düzenledi.

PKK’lılar, uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla dört ayrı noktadan kaymakamlık, Tümen Komutanlığı, askeri lojmanlar ve polis noktalarına ateş açtı.

Saldırılarda 9 güvenlik görevlisi şehit oldu. Saldırı ve sonrasındaki çatışmada 4’ü ağır 8 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan biri tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Böylece şehit asker sayısı 10’a yükseldi.

Yaralı 7 güvenlik görevlisinin Şırnak Asker Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor.

Öte yandan, ilçeye tek giriş noktası olan köprü de teröristlerce patlatılarak kullanılamaz hale getirildi.

 

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ 

Şehit askerlerin isimleri şöyle: Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi, Piyade Asteğmen Burak Erdi Uysal, Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt, Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez, Çavuş Ramazan Emre Ala, Onbaşı Süleyman Güleç, er Serdar Küpeli, er Osman Yıldız, er Uğur Sağdıç ve er Emrah Karataban.

Şehit askerlerin cenazesi Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda düzenlenen törenin ardından helikopterlerle Diyarbakır’a getirildi.

Ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi’ne getirilen şehit cenazeleri, otopsiden sonra memleketlerine gönderildi.

BÖLGEDE OPERASYON
Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, yaşanan çatışmada çok sayıda teröristin de öldürüldüğünü söyledi.

Saldırının ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

AFP: 20 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ 

Öte yandan, Fransız haber ajansı AFP, yerel kaynaklara dayandırdığı haberinde, çatışmalarda 20 PKK’lının da öldürüldüğünü duyurdu.

 

Bizler de Birlik gazetesi camiası olarak Türkiye’deki bu saldırıyı şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit ailelerine taziyelerimizi arz eder, Cenab-ı Allah’tan Türkiye devleti ve milletiyle bölünmez bir bütün halinde ilelebet payidar kalmasını diliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here