Ana sayfa Batı Trakya Haberler BOLARİS BATI TRAKYA’YI ZİYARET ETTİ

BOLARİS BATI TRAKYA’YI ZİYARET ETTİ

22
0

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakan Yardımcısı Markos Bolaris Batı Trakya’yı ziyaret etti.  

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakan Yardımcısı Markos Bolaris Batı Trakya’yı ziyaret etti. Ziyaretine Pazartesi sabahı İskeçe’den başlayan Bakan Bolaris’e İskeçe milletvekili Hüseyin Zeybek ve Stathis Yannakidis eşlik etti. Bolaris, İskeçe temasları çerçevesinde Porto Lagos ve Fener Balıkçılık Kooperatifini, Ova ve dağlık bölgesindeki hayvancılık birimlerini, Mustafçova Belediyesi’ni ve Gencerli meyve ve sebze tarım kooperatifini ziyaret etti. Bolaris’i Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza karşıladı ve kendisine Azınlık insanının OGA Tarım Sigortası ile karşılaştıkları sorunları aktardı.

Bakan Bolaris, 11 Ekim Salı sabahı Gümülcine’de bulunan Dimokritos Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret etti. Bakan Bolaris’e Rodop ili ziyaretlerinde milletvekilleri Mustafa Mustafa ve Ayhan Karayusuf eşlik etti. 

Gümülcine Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden Bolaris, ilk olarak Trakya ABEE Pamuk Çırçır Fabrikasını ziyaret etti ve pamuğu bölgenin “beyaz altını” olduğunu söyledi. Bolaris daha sonra sanayi bölgesinde faaliyet gösteren  “Zithopia Makedonias – Thrakis” bira fabrikasını ziyaret etti. Bolaris, Kafkasköy’de bulunan Sepetçilik Müzesi’ni de ziyaret etti. 

Bakan Bolaris’in ziyaret proğramında Gümülcine Tayinli Müftüsü Meço Cemali’yi de ziyaret etmesi vardı, ancak Meço Atina’da olduğundan dolayı ziyaret iptal edildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here