Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “Belediyeye Başvurduk ve Acilen Kesilmesini Talep Ettik”

“Belediyeye Başvurduk ve Acilen Kesilmesini Talep Ettik”

2
0

Gümülcine İdadiye Okul Aile Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada Okul bahçesinde bulunan ağaçların kesimi hakkında bilgi verildi.

BİLGİLENDİRME

“Değerli veliler,

Bildiğiniz üzere; Cuma 6 Aralık okulumuzda bazı ağaç kesimleri  ve budamaları yapılmıştır.

2019 yılı yaz aylarında okulumuzun bahçesinde bulunan  ve bir fırtına esnasında yarısı yıkılan bir çam ağacının, yanı sıra diğer bütün ağaçların sağlamlık kontrolu için ormaniyeye resmi başvuruda bulunduk. Gümülcine Orman Müdürlüğü’nden okulumuza, orman mühendisleri gelip bütün ağaçları kontrol ettiler.

Sonuç olarak en yaşlı olan çam ağacının devrilme riski olduğundan, bir tane selvi ağacının kurumuş olduğundan, iki tane yabani akasya ağaçlarının yaşlı ve çocuklar için alerjik olma riskinden dolayı tamamen kesilmesine, ilaveten iki tane çam ağacının alçakta olan dallarının budanması, iki tane de yine yabani akasyanın budanması kararı verdiler, ağaçların resmi kesim izinleri de bize bizzat verildi.

Belediyeye başvurduk ve acilen kesilmesini talep ettik.

Kesilen ağaçların yerine misli ile yeni ağaçlar ekilecektir, hatta yeni bir proje ile 200 ağaçlık bir “İDADİYE Hatıra Ormanı” için başvurularımızı 2019 Ekim ayında yapmış bulunuyoruz.

Bilgilerinize sunarız.”

İDADİYE OKUL AİLE BİRLİĞİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz