Ana sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’NIN “EL EMEKLERİ” SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

BATI TRAKYA’NIN “EL EMEKLERİ” SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

20
0

Uluslararası Köprü Derneğinin büyük katkıları, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) himayesinde açılan Batı Trakya Türk kadınlarının El Emekleri Tekstil Sergisini 3 günde binlerce kişi ziyaret etti.

İskeçe Türk Birliği ve Gümülcine Türk Gençler Birliği Kadın Kolları’nın eserlerinden oluşan El Emekleri Tekstil Sergisinin açılışı 31 Ocakta Yeni Camii Hünkâr Kasrı’nda gerçekleştirildi.

Açılış törenine, Uluslararası Köprü Derneği Başkanı Avukat H.Mehmet Baykurt, İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Yaşık, milletvekilleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikayanın eşi Hatice Nur Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Eşi Müberra Çalışkan, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Nejat Ahmet ve İTO Meclis Üyeleri katıldı.

BAYKURT: “HUZURA, GÜZELE DAİR NE VARSA KÖPRÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Uluslararası Köprü Derneği Başkanı Avukat H.Mehmet Baykurt, törenin açılışında yaptığı konuşmada, bu topraklara güzel tohumlar ekmeye devam edeceklerini söyledi. İyiyi, güzeli yeniden dirilteceklerini belirten Baykurt şöyle devam etti:

“Sevgiye, saygıya, barışa, kardeşliğe, mutluluğa, huzura kısaca güzele dair ne varsa köprü olmaya devam edeceğiz. Merhamet, adalet, dostluk, bu verimli topraklarda yeniden boy verecek. Hep birlikte geçmişimize sahip çıkıp, milli ve manevi değerlerimizi koruyarak, geliştirerek, bu toprakların huzurunu geleceğimizin teminatı çocuklarımıza gönül huzuruyla emanet edeceğiz. Mutluluklar paylaştıkça artar, acılar paylaştıkça azalır. Bu yüzden dernek olarak amacımız; insanların gönlüne dokunmak, kalpler arasında köprü tesis etmektir. Batı Trakya Türklerinin haklarını elde etmesi için mücadele eden ve bu uğurda şehit edilen Dr. Sadık Ahmet’i rahmet ve saygıyla anıyorum. Ayrıca serginin açılmasında desteklerini esirgemeyen İTO’nun değerli başkanına ve ekibine teşekkür ederim.”

Konuşmaların ardından açılış kurdelası kesildi.

Uluslararası Köprü Derneği ve İTOnun iş birliğinde düzenlenen sergiye her kesimden insan yoğun ilgi gösterdi. El sanatlarının birbirinden değerli örneklerinin yer aldığı sergiyi 3 günde binlerce kişi ziyaret etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here