Ana sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYALILARA BURSA’DAN BİRLİK MESAJI

BATI TRAKYALILARA BURSA’DAN BİRLİK MESAJI

23
0

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.
Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Şube Başkanı Eminlatif, ”Değerli büyüğümüz bu ziyaretleri ile bizleri onurlandırdı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Her konuda yanlarında olduğumuzu bir kez daha kendisine ifade etmek istiyorum. Türkiye’de Batı Trakya Türklerinin sorunları büyük ölçüde çözüm buldu. Artık bizler de Genel Merkezimizin öncülüğünde Batı Trakya’ya odaklanmak istiyoruz. Birlik ve beraberlik içinde sesimizi daha gür çıkarmalıyız” dedi.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Müftü İbrahim Şerif de, BTTDD Bursa Şubesi’nin önemine ve gücüne işaret ederek, bu çatı altında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şerif, Yunanistan’da Batı Trakya Türk Azınlığı’na haklarının hala verilmediğini ifade ederek, bu konuda mücadelelerini sürdürdüklerini anlattı.

Ağır ekonomik krizin de etkisiyle Yunanistan’da artık siyaset konuşulmadığının, ‘A’ veya ‘B’ partisinin gelmesiyle bir şeylerin değişeceğine inananların sayısının çok azaldığının altını çizen Şerif, bu noktada Türk azınlığın temsilcilerinin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Şerif, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu’nda alınan kararların güçlü bir şekilde hayata geçirilmesinin önemine işaret etti. Gece geç saatlere kadar süren buluşmada İbrahim Şerif, BTTDD Bursa Şubesi yöneticilerine Batı Trakya’da son dönemde yaşanan gelişmeler ve önümüzdeki sürece yönelik çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here