Ana sayfa Avrupa ve Balkanlar'dan Haberler BATI TRAKYALI ÖĞRETMENLER BURSA’DA KAHVALTILI TOPLANTIDA BULUŞTU

BATI TRAKYALI ÖĞRETMENLER BURSA’DA KAHVALTILI TOPLANTIDA BULUŞTU

18
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Bursa’da yaşayan Batı Trakyalı öğretmenlerle Sümbüllü Bahçe Konağı’nda kahvaltıda bir araya geldi. Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yeprem’in’de katıldığı kahvaltıda Batı Trakya ve Batı Trakyalı soydaşlarımız hakkında konuşuldu.

Batı Trakya için birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği bu anlamlı günde konuşan Batı Trakya Türkleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse; “Dünyada en fazla değer verilen ve   en fazla itina gösterilen bir mesleği  icra eden değerli  öğretmenlerimiz , yine dini ve milli kültür  değerlerimizin  genç nesillere aktarılmasında en önemli görevi üstlenen siz çok kıymetli  Öğretmenlerimize bu davetimize katılımınızdan dolayı  teşekkür ediyor ve  tüm öğretmenlerimizin; Öğretmenler Gününü kutluyorum. İyiliğin, güzelliğin anahtarı olan  ve bizleri yetiştiren öğretmenlerimizi yalnızca 24 Kasımda değil her daim hatırlamak gerekir. Bu vesile ile biz BTTDD Bursa Şubesi olarak siz Batı Trakyalı öğretmenleri ortak paydamız olan Batı Trakya’ya karşı yardımlaşma ve dayanışma içinde olmaya davet ediyoruz. Ayrıca ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi de bu özel günde rahmetle, minnetle anıyoruz. Sizlere de uzun ömürler dileğiyle  hayırlı nesiller yetiştirmenizi temenni ediyoruz.” şeklinde ifade verdi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ne üç dönem başkanlık yapmış olan Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, “Öncelikle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum. Başkan Şükrü Köse bu yıl da ikincisini düzenleyerek Batı Trakyalı öğretmenleri böylesi  kahvaltılı  bir toplantı  ile bir araya getirdi. Bizler Batı Trakyalı olarak birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Umuyorum ki bu anlamlı toplantıdan sonraki süreçte siz Batı Trakyalı öğretmenler de derneğimizle olan ilişkilerinizi daha güçlendirmek suretiyle hep bir arada oluruz.” dedi.

Batı Trakyalı öğretmenleri Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin yaptığı faaliyetler hakkında da bilgilendiren Şükrü Köse, öğretmenleri derneğin faaliyetlerinde aktif rol almalarını istedi.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here