Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’LI İŞADAMLARI BULGARİSTAN BULUŞMASINA KATILDI

BATI TRAKYA’LI İŞADAMLARI BULGARİSTAN BULUŞMASINA KATILDI

24
0

Bulgaristan’nın Velingrad şehrinde üç komşu ülke Bulgaristan, Türkiye ve Yunanistan’dan gelen ve üç gün süren, Orman ürünleri, Mobilya ve İnşaat malzemeleri sektör temsilcileri buluşması gerçekleştirildi.

Yunanistan’dan gelen Batı Trakya’lı 30’a yakın sektör temsilcisini İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek de yalnız bırakmadı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) da destek verdiği iş adamları buluşmasına Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğini temsilen Teşkilat Başkanı Musa Yurt katırldı.

Sektör buluşmasına Batı Trakya’dan gelen iş adamları ile birlikte Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Tarım ve Hayvancılık Enstitüsü Başkan Yardımcısı Onur Mustafa, TİKA Plodiv Ticari Ateşesi, 60 civarında Bulgaristan’lı iş adamı ve İstanbul’dan çeşitli sektörlerden gelen çok sayıda iş adamı katıldı.

Buluşmanın ilk günü yapılan protokol konuşmalarında söz alan İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, TİKA Plodiv Ticari Ateşesi ve Bulgaristan heyet başkanının ortak vurguları bölgede oluşturulacak iş birliği ile her kesin kazançlı çıkacağı ve bölge ekonomisine ciddi katkı sağlayacağı yönünde oldu.

Açılış sonrası gerçekleştirilen sektör ve ikili yuvarlak masa buluşmalarında iş adamları hem ürünlerini pazarlama imkanı, hem de kendilerine yeni iş sahaları açma imkanı buldular.

Buluşma sonrası ekonomik zirveye katılan iş adamları hep birlikte Plodiv şehrinin tarihi mekanlarını gezdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz