Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’DA YER GÖK DEB PARTİSİ

BATI TRAKYA’DA YER GÖK DEB PARTİSİ

19
0

Batı Trakya Türk Azınlığı Avrupa Parlamentosu seçimleri havasına iyice girmiş durumda. Deyim yerindeyse yer gök DEB Partisi sesleriyle inliyor.

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi İskeçe İl Teşkilatı AP seçim çalışmalarına İskeçe’nin Ova Bölgesi’nde bulunan Göynüklü köyü açık hava toplantısı ile devam etti.

Göynüklü ve Ova Bölgesi halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda ilk sözü DEB Partisi Ova Bölgesi Sorumlusu Ömer Muzafferoğlu aldı. Ömer Muzafferoğlu açık hava toplantısının organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür etti ve 25 Mayıs Pazar günü yapılacak olan AP seçimlerinde Ova Bölgesi insanının DEB Partisi’ne her türlü desteği vereceğine inancının tam olduğunu söyledi.

Ömer Muzafferoğlu’nun ardından sözü DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu aldı. Oldukça coşkulu bir şekilde kendisini karşılayan halka selam veren Ozan Ahmetoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Göynüklü halkı, Ova Bölgesinin saygıdeğer insanları öncelikle bugün bizleri bu kadar coşkulu bir şekilde karşıladığınız için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Ova Bölgesi olarak 25 Mayıs’taki seçimlerde hem Atina’ya hemde Avrupa’ya güçlü bir mesaj göndermeye hazır olduğunuzu görmek beni oldukça mutlu etti. Buradan yükselen sesi 25 Mayıs günü sandıkta birleştirip azınlık toplumu olarak birlikte ne kadar güçlü olduğumuzu göstereceğiz. Benim buna inancım tam. Sizlerinde bu inancı ve heyecanı paylaştığınızı görüyorum.

Değerli soydaşlarım, yıllardır var olan sorunlarımızı anlatmaya, duyurmaya çalıştık ancak ne yazık ki sizinde bildiğiniz gibi ülkemizin yetkilileri sesimi duymak istemedi ve istemiyor. Bizim taleplerimize gözlerini yummaya devam ediyor. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak birçok sorunumuz hala çözüm bekliyor. Seçtiğimiz müftülerimiz hala devlet tarafından tanınmıyor. Vakıf idarelerimiz bize iade edilmiyor. Milli kimliğimizin inkârı, eğitim ve benzeri birçok sorunumuz hakkında olumlu bir adım atılmadı, atılmıyor. Bizler bu sorunlara çözüm beklerken tam tersine sorunlarımıza yenileri ekleniyor. ‘240 İmam’ Yasası olarak bildiğimiz düzenleme buna en son örnektir. Bu düzenleme ile din özgürlüğümüze aıkça müdahale ediliyor. Azınlık olarak bu düzenlemeye karşı olduğumuzu defalarca belirtmemize rağmen ne yazık ki yürürlüğe kondu. Ülkemizdeki son ekonomik kriz ile iyice artan işsizlik sorunu da en çok azınlığımızı etkiledi. Birçok gencimiz işsiz durumda. İşte değerli soydaşlarım tüm bu sorunlara dikkat çekmek için, bizleri görmezden gelen anlayışa bir tepki koymak için ama en önemlisi hem Atina’ya hem de Avrupa’ya ‘BİZ DE VARIZ’ demek için 25 Mayıs AP seçimleri tarihi bir öneme sahip. Ben bugün burada Ova halkının bu tarihi seçimlerde kenetleneceğini ve gerekli mesajı vereceğini açıkça gördüm. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bu güzel ve coşkulu karşılamadan dolayı hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Sağolun!”

Ozan Ahmetoğlu konuşmasının ardından DEB Partisi’nin İskeçe İlinden AP Milletvekili adaylarını sahneye çağırarak halka tanıttı. Adaylar toplu bir şekilde halkı selamladı.

DEB Partisi olarak bizleri bağrına basan ve oldukça coşkulu bir şekilde karılayan Göynüklü köyü ve Ova Bölgesi halkına teşekkürü bir borç biliriz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz