Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’DA BİR REKOR!!!MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF 7’NCİ KEZ İFADEYE ÇAĞRILDI

BATI TRAKYA’DA BİR REKOR!!!MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF 7’NCİ KEZ İFADEYE ÇAĞRILDI

18
0

Batı Trakya’da bir rekor, Müftü İbrahim Şerif 10 ayda 7 defa kovuşturmaya maruz kaldı ve Devlet Güvenlik Dairesi’nde ifade vermeye çağrıldı. Müftü Şerif, Avukat Ercan Ahmet ile birlikte giderek savunmasını yazılı yapmak üzere süre talep etti.

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif 2017 yılının Ocak ayından bu yana 7 kez ifade vermeye çağrıldı. Bu defasında Rodop değil, Dedeağaç (Aleksandrupolis) Savcısı’nın emriyle 9 Ekim 2017 tarihinde Gümülcine Emniyet Müdürlüğü’nde Devlet Güvenlik Dairesi’nde ifade vermeye çağrılan Müftü İbrahim Şerif’in, 2017 yılında Dedeağaç Musaköy’de Cuma namazını soydaşlarıyla birlikte eda etmesinden dolayı soruşturma açıldığı belirtiliyor.

Müftü İbrahim Şerif ile birlikte din görevlisi Celal Bayar Lisesi Encümen Heyeti Başkanı Ahmet Arif Emin ve Celil Şerif de aynı suçlamayla ifade vermek üzere davet edildiler.

2017 yılı başından itibaren neredeyse her ay bir kez Emniyet Müdürlüğü’ne ifade vermeye çağrılan Müftü Şerif, şahsına ait twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu yıl 7. Defa Dedeağaç savcısının emriyle, Gümülcine polis karakoluna ifademizi vermeye gittik. Hayırlısı olsun.” Diye paylaşım yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz