Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’DA AZINLIĞI ÇOĞUNLUĞA DÜŞMAN OLARAK GÖSTERMEK İSTEYEN ÇEVRELER GÖREV BAŞINDA!

BATI TRAKYA’DA AZINLIĞI ÇOĞUNLUĞA DÜŞMAN OLARAK GÖSTERMEK İSTEYEN ÇEVRELER GÖREV BAŞINDA!

20
0

Batı Trakya’da azınlığı çoğunluğa düşman olarak göstermek isteyen çevreler görev başında! Ama şunu biliniz!!! Batı Trakya’da “Bozkurtlar” yoktur, ama “Altın Şafak” (HRİSİ AVGİ Aşırı Sağ ve Milliyetçi) gruplar vardır!!!

Yunanistan’ın doğa güzelliklerini her köşesinde barındıran, Müslümanlarla Hristiyanlar, Yunanlılarla Türklerin ki buna ne derseniz deyin, birlikte yaşadığı bu güzel Batı Trakya’da, azınlığı çoğunluğa düşman olarak göstermek isteyen çevreler boş durmuyor, yaptıkları provakativ hareketlerle görev başındalar!

Gümülcine’de bazı otobüs duraklarına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından el yazısıyla yazılan iğrenç yazılar, asırlar boyunca ülkesine sorun yaratmamış ve yaşatmamış, yaşadıkları ülkenin yasalarına sadık kalmış ve halen günümüzde etrafımız ateş çemberi içindeyken soğukkanlılığını koruyan, Avrupa’nın en uysal azınlık toplumlarından birini oluşturan Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na yönelik karalama kampanyalarının başladığı görülmektedir.

Gümülcine başta olmak üzere, Batı Trakya’nın tamamı bu tür eylemlere yabancı, dolayısıyla birilerinin barış ve huzurun hakim olduğu Batı Trakya’yı olayların içine çekmek istemesi düşündürücü.

Devletimiz Yunanistan’ın, diğer bölgelere kıyasla Batı Trakya bölgesinde en yoğun bir şekilde barındırdığı istihbarat gücü başta olmak üzere, asayişin sağlanmasında önemli görev üstlenen güvenlik güçlerinin bir an önce bu karanlık güçleri bularak adaletin önüne çıkarması bölgenin ve ülkemiz Yunanistan’ın yararına olacağı aşikardır.

Batı Trakya’da yaşayan azınlık insanı barış, huzur, kanunlar karşısında eşitlik ilkesine ve namusa en üst seviyede bağlıdır, birileri istedi diye asla bu yoldan ayrılmayacaktır. Yapılanlar suya düşecek, yer bulmayacaktır.

BİRLİK Gazetesi olarak, yayın ilkesi ve aldığımız yaşam ve aile terbiyesi gereği Yunanca olarak yazılan aşağılık ve iğrenç terimlerle, Batı Trakya Müslüman Türk aile yapısına katiyetle uymayan ırkçı küfürlerle dolu yazıyı Türkçe olarak yayınlamayı uygun görmüyoruz. Bölge için “zararın neresinden dönersek kardır” ilkesini benimsiyoruz.

Neden mi?

Çünkü BİRLİK Gazetesi’nin her gün yayınladığı özellikle yerel haberleri yaklaşık ortalama 3.500 ila 19.000 kişi okuyor. Bunların içinde kazanmak istediğimiz gençlerimiz, Batı Trakya’da ve dolayısıyla da ülkemiz Yunanistan’ın geleceğini inşa edecek olan gençlerimiz bulunuyor. Bunu düşünmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Bu güzel ülkeyi, bu güzel bölgeyi ve birlikteliği seviyorsanız, arzuluyorsanız yapmayın!!!!

BİRLİK Gazetesi olarak son ana kadar barış, huzur ve hoşgörü üzerine yazılarımızla, yayın politikamızla öncülük yapmaya devam edeceğiz!!!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz