Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’DA ALTIN ARAMA ÇALIŞMALARI DURDURULABİLİR

BATI TRAKYA’DA ALTIN ARAMA ÇALIŞMALARI DURDURULABİLİR

8
0

Hükümet Sözcüsü Simos Kedikoğlu Batı Trakya’nın Perama (Güreci) bölgesinde yapılması planlanan altın çıkarma çalışmalarına yönelik izinle ilgili açıklamada bulundu.

Hatırlanacağı üzere Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras 21 Şubat 2013 tarihinde yaptığı açıklamada “10 gün içerisinde altın yatırımıyla ilgili izin verme süreci tamamlanacak” ifadesini kullanmıştı.

Dün konuya ilişkin bir açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Simos Kedikoğlu “Doğu Makedonya Trakya Eyaletinin Evros ilinde bulunan Perama’daki altın yatırımıyla ilgili nihai karar alınmadan önce, hükümet, bilirkişi raporlarından ortaya çıkan verileri yeniden incelemeye aldı” dedi.

Kedikoğlu diğer taraftan ise, hükümetin Selanik’te bulunan Halkidiki’deki altın yatırımına onay verdiğini ifade ettiği açıklamasında “Hükümet, Halkidiki’nin Kassandra bölgesindeki altın madenleri ile ilgili gerekli inşaat izinlerinin verilmesi için çalışmalarını ve gerekli işlemleri tamamlamış ve bu yatırımı onaylamıştır” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan özel madenlerin kamuya maden işletme harcı ödeyeceğini de açıklayan Hükümet Sözcüsü Simos Kedikoğlu, bu harçların 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geriye dönük olarak tahsis edileceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz