Ana sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ YOĞUN KATILIMLA KUTLANDI

BATI TRAKYA’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ YOĞUN KATILIMLA KUTLANDI

26
0

Batı Trakya’da 24 Kasım Öğretmenler Günü yoğun katılımla kutlandı.

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’nin düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü Gümülcine bölgesi Susurköy’de “Egnatia” düğün salonunda yoğun katılım ve coşkuyla kutlandı. Kutlamaya Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu da katıldı.

Öğretmenler Günü kutlaması etkinliği ahirete intikal etmiş başta en büyük öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve koro tarafından Öğretmen Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Devamında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet yaptı.

Başkonsolos Murat Ömeroğlu da bir selamlama konuşması yaparak öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu dile getirdi, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Konuşmaların ardından etkinlik GTGB ve İTB’nin folklor ekiplerinin gösterileriyle başladı, Gönen Molla’dan türkülerle devam etti ve son olarak Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Türk Sanat Müziği Korosu konseriyle de son buldu.

Etkinliğe T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Milletvekilleri İlhan Ahmet, Mustafa Mustafa, Ayhan Karayusuf ve Hüseyin Zeybek, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet ve Yönetim Kurulu üyeleri, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Eyalet Meclis üyeleri Mustafa Katrancı ve Yassıköy Belediye Başkan adayı Önder Mümin, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Genel Sekreteri Nihat Binbaşı, Gümülcine Seçilmiş Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, S.Ö.P.A. Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı Salih Ahmet, Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği Başkanı Seyhan Mehmet, Kırklareli Kepirtepe öğretmen okullarından mezun emekli öğretmenlerin yanı sıra emekli ve genç öğretmenler katıldı.

VİDEO İZLE: https://www.dailymotion.com/video/x6xsft3

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here