Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞKONSOLOS AKINCI HAFTA SONUNU ETKİNLİKLERLE GEÇİRDİ

BAŞKONSOLOS AKINCI HAFTA SONUNU ETKİNLİKLERLE GEÇİRDİ

16
0

Türkiye’nin Gümülcine (Komotini) Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı eşi Hülya Akıncı hanımefendi ile birlikte hafta sonunu etkinliklerle geçiri.

Kur’an Kursları ve Hatim merasimlerinin yoğun olduğu bu dönemde neredeyse Batı Trakya’nın birçok bölgesinde etkinlikler düzenleniyor. Değişik bölgelerde yaşayan soydaşları tarafından bu etkinliklere davet edilen Başkonsolos Akıncı, mümkün olduğu kadar hepsine katılmaya büyük özen gösteriyor.

Pazar günü ilk olarak Rodop (Rodopi) İlinde Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’ne bağlı Sirkeli (Filira) köyünde Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen “10.KUR’AN-I KERİM’İ YÜZÜNDEN GÜZEL OKUMA YARIŞMASI FİNALİ”ne katıldı.

Burada soydaşlarını selamlayan ve yarışmaya katılan öğrencilere başarılar dileyen Başkonsolos Akıncı İskeçe’ye (Ksanthi) bağlı Dinkler köyünde “Hanımeli Derneği”nin düzenlediği etkinliğe katıldı.

Dernek yöneticileri ve emeği geçen herkese teşekkür eden Başkonsolos Akıncı eşi Hülya hanım ile birlikte İskeçe’nin dağlık kolundaki şirin köylerden Ketenlik’e hareket etti.

KETENLİK KÖYÜNDEKİ HATİM MERASİMİNE YOĞUN İL

Başkonsolos Akıncı’nın eşi ile birlikte katıldığı Ketenlik köyünde 10 Mayıs Pazar günü hatim merasimi düzenlendi. Çok sayıda soydaşın yoğun ilgi gösterdiği hatim merasiminde, İskeçe Seçilmiş Müftülüğü’ne bağlı 46 Kur’an kursu öğrencisi Kur’an-ı Kerim’i hatim etti.

Hatim merasiminde İskeçe Seçilmiş Müftüsü Yardımcısı Ahmet Mete, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Muavin Konsolos Ufuk Gözaydın, İskeçe SYRİZA Partisi Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova (Miki) Belediye Başkanı Cemil Kabza, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu, BTAYTD Ahmet Kara, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt ve İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu ve Lisesi yöneticisi Rıza Kırlıdökme günün anlam ve önemini belirten birer selamlama konuşması yaptılar. Yoğun katılımla gerçekleştirilen hatim merasiminde misafirlere geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz