Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞKAN ALİ ÇAVUŞ PAYAMLAR VE IŞIKLAR’DA ETKİNLİKLERE KATILDI

BAŞKAN ALİ ÇAVUŞ PAYAMLAR VE IŞIKLAR’DA ETKİNLİKLERE KATILDI

19
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Payamlar ve Işıklar köylerinde düzenlenen etkinliklere katıldı.

Etkinliğe Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’in yanısıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş Payamlar köyü hatim cemiyetinde yaptığı konuşmada, hatim eden çocuklarımızı, çocuklarımızı eğiten hocamızı, çocuklarına bu hususta destek olan anne babaları ve hatim cemiyetinin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik etti. Geleneklerimizin yaşatılmasının azınlığımız açısından önemine dikkat çeken Genel Başkan, çocuklarımızın eğitilmesinin önemli olduğunu ve çocuklarımızın iyi bir eğitim aldıktan sonra içinde bulundukları topluma hizmet etmelerinin hayati önem taşıdığını söyledi. Kendisini sabırla dinleyenlere teşekkür etti.

DEB Partisi olarak Payamlar köyünün hatim cemiyetini ve cemiyeti düzenleyenleri tebrik ediyoruz. Hem geleneklerimizi yaşatmak için gösterdikleri gayretli çalışmalarından hem de ilettikleri nazik davetlerinden dolayı Payamlar köyü halkına çok teşekkür ediyoruz.

ALİ ÇAVUŞ IŞIKLAR KÖYÜNDE MEVLİD-İ ŞERİFE KATILDI

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Işıklar köyü gençliğinin Miraç Kandili münasebetiyle düzenledikleri Mevlid-i Şerife katıldı. Etkinliğe başkan Ali Çavuş’un yanısıra Muavin Konsolos Osman Şahin, Milletvekili İlhan Ahmet, Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, Eyalet Başkan Yardımcısı Mustafa katrancı ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

İslâm aleminin “Allah’a yükseliş ve arınma” olarak kabul ettiği Miraç Kandili Işıklar köyünde gecenin anlamına uygun ve geceye yakışır bir katılımla kutlandı.

DEB Partisi olarak, Miraç Kandili münasebetiyle her yıl okuttukları Mevlid-i Şerifi geleneksel hale getirerek yaşattıkları ve partimize ilettikleri nazik davetleri için Işıklar köyü gençliğine çok teşekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz