Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞBAKAN SAMARAS BU AKŞAM KIBRIS RUM TELEVİZYONUNDAN SES GETİRECEK MESAJLAR GÖNDERECEK

BAŞBAKAN SAMARAS BU AKŞAM KIBRIS RUM TELEVİZYONUNDAN SES GETİRECEK MESAJLAR GÖNDERECEK

18
0

Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras bu akşam Kıbrıs Rum Kesimi televizyonundan ses getirecek mesajlar gönderecek.

Atina’da Başbakanlık konutu Megaro Maksimu da özenle hazırlanmış ve önceden banda kaydedilmiş olan konuşma Kıbrıs Rum Kesimi devlet televizyonunda bu akşam yayınlanacak.

Elde edinilen bilgilere göre, Samaras’ın Yunanistan’ın iç kamuoyuna ve özellikle de Türkiye’ye yönelik ses getirecek mesajlar vereceği kaydediliyor.

Bilindiği üzere Yunanistan Başbakanı Samaras Cuma günü Kıbrıs Rum Kesimine resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor. Samaras’a Dışişleri Bakanı Venizelos da eşlik ediyor.

“MEİS (KASTELORİZO) DA MEB İÇİNDE YER ALACAK”

Başbakan Samaras, Kıbrıs Rum Kesimi ziyaretinin ardından Mısır’a geçecek. Burada Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve Mısır yönetimi ile üçlü diyalog yapılacak. Samaras, ayrıca Mısır’daki görüşmesinde Yunanistan ile  Mısır arasında MEB sınır belirlemesini ele alacakları belirtiliyor.

Mısır hükümeti bir süreden beri Yunanistan ile bu konuyu konuşuyor, ancak henüz bir kabul kararı vermiş değil. Başbakan Samaras’ın bu toplantıda, Yunanistan ile  Mısır arasında MEB sınır belirlemesi ve ilan edilmesinde Meis adasının da yer almasını istediği öğrenildi. Samaras’ın bu hareketinin, Türkiye’yi siyasi alanda sıkıştırmak ve Yunanistan’ın bölgede büyük bir siyasi kazanç elde etmek amacıyla üzerinde durduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz