Ana sayfa Yunanistan Haber Başbakan Miçotakis Avrupa Heyetiyle Bugün Kastanies’e Geliyor

Başbakan Miçotakis Avrupa Heyetiyle Bugün Kastanies’e Geliyor

3
0

Başbakan Miçotakis Avrupa heyetiyle Yunanistan-Türkiye sınırını ziyaret edecek.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis 3 Mart 2020 Salı günü Avrupa Birliği’nden gelen bir heyet ile birlikte havadan helikopterle, karadan da özel olarak tahsis edilecek araçla Yunanistan-Türkiye sınırını ziyaret edecek.

Miçotakis ile birlikte bölgeye gelecek olan heyeti helikopter Dedeağaç havalimanından alarak, Meriç Nehri boyunca Kumçiftliği’ne (Orestiada) kadar havadan sınır boyunu kontrol ederek gidecek.

Buradan Kastanies Sınır kapısı’nda bulunan 1. Askeri karakola geçecek olan heyet buradan da kapıda yaşanan durumu yakından inceleyecek.

Konuk heyet üyeleri Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Parlamentosu Üyesi David Sassoli, Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Yardımcısı Margaritis Shinas, Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenković, Hırvatistan Başbakan Yardımcısı ve İşiçleri Bakanı Davor Božinović’e Yunanistan Genelkurmay Başkanı Korgeneral Konstantinos Floros tarafından bölgede cereyan eden olayalar ve alınan önlemler hakkında detaylı bilgi verilecek.

Ardından saat 15:30’da Kastanies’te Başbakan Miçotakis, Charles Michel, Ursula von der Leyen ve David Sassoli basın toplantısında soruları yanıtlayacak.

Günün sonunda Başbakan Miçotakis konuk heyetle birlikte Dedeağaç’ta akşam yemeğinde bir araya gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here