Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BARTOLOMEOS, BÜYÜKELÇİ KERİM URAS’I ZİYARET ETTİ

BARTOLOMEOS, BÜYÜKELÇİ KERİM URAS’I ZİYARET ETTİ

13
0

Patrik Bartolomeos, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras’ı ziyaret etti. Atina’da resmi temaslarda bulunmak üzere bulunan İstanbul Fener Rum Patriği Bartolomeos, Yunanistan Başbakanı Samaras ve Dışişleri Bakanı Venizelos’u ziyaretinin ardından bugün Atina’da Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras’ı Büyükelçilik makamında ziyaret etti. 

Bartholomeos, Dışişleri Bakanlığında onuruna verilen yemekten sonra Türkiye Cumhuriyeti Atina Büyükelçiliğini ziyaret etti ve Büyükelçi Kerim Uras ile yaklaşık 45 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Ruhban okulu ve azınlık vakıflarının mal varlıklarının durumları da görüşüldü.

Türkiye Atina Büyükelçisi Kerim Uras görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Olumlu bir görüşme ve kendisi ile birçok konuyu konuşma fırsatımız oldu. Aynı zamanda yeni Büyükelçilik binamızı da görmüş oldu” diye konuştu.

Büyükelçi Uras, Ruhban okulu konusunda neler görüşüldü sorusuna ise, “Patrik Bartholomeos bu konuda var olan durum hakkında bilgi sahibi” cevabını verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz