Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BALKANLAR’IN MERKEZİ OLAN SELANİK’E BU MANZARA YAKIŞMIYOR

BALKANLAR’IN MERKEZİ OLAN SELANİK’E BU MANZARA YAKIŞMIYOR

23
0

Balkanlar’ın merkezi olan Selanik’e bu manzara yakışmıyor. Selanik’te yaşayan Müslümanlar ve turistler bu hafta da Cuma namazını yine parkta kıldılar. Yetkililer ise bu durumu görmezlikten gelmeye devam ediyor.

Selanik’te yaşayan Müslümanlar ve turistler Cuma namazını bu hafta da parkta kıldılar. Makedonya-Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği’nin çatısı altında bulunan bir bölümde ibadetlerini yerine getiren, Selanik’te yaşayan Müslümanlar geçtiğimiz haftalarda Cuma namazını derneğin yanında açık alanda bulunan Tirolois meydanında bulunan parkta kılmışlardı. Bu uygulama bu Cuma günü de devam etti.

Bu hafta yine aynı durum yaşandı. Öyle ki devlet yetkilileri ve belediye yönetimi Selanik’te yaşanan bu çağ dışı uygulamayı dikkate almamaya devam ediyor.

Bunun sebebi ise, dernek çatısı altında bir bölümde kendi imkanlarıyla oluşturdukları namazgahın Yunan devleti tarafından izinsiz ibadethane olduğu gerekçesiyle kapatılmış olmasıdır.

Gerçek anlamda şu an Selanik’te yaşayan yaklaşık 4.000 Müslümanın ibadetlerini yapacak bir caminin bulunmaması kabul edilir gibi değil. Bırakın camiyi bir namazgahın dahi olmaması var olanın da kapatılmış olması asla kabul edilecek bir durum değildir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz