Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞKONSOLOS İLHAN ŞENER SİNİKOVA VE ŞAHİN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKONSOLOS İLHAN ŞENER SİNİKOVA VE ŞAHİN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

15
0

İskeçe’nin Balkan köylerinden Sinikova ve Şahin köyleri geçtiğimiz Cuma günü değerli misafirlerini ağırlamaktan büyük memnuniyet duydular.

Sinikova köy halkı, Cuma namazı münasebetiyle köylerine gelen Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Muavin Konsoloslar Alper Atak ve Adnan Öztürk, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal ve Başkan Yardımcısı Celal Giritli, sabık milletvekilleri Ahmet Faikoğlu ve Çetin Mandacı, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, Trakya’nın Sesi gazetesi sahibi Abdülhalim Dede ile azınlık basın mensuplarını samimi bir şekilde ağırladılar.

Cuma namazı öncesi cemaate vaaz veren İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Cuma namazı sonrası kısa bir selamlama konuşması yapan T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener Sinikova Müslüman Türk Cemaatine göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Daha sonra söz alan sabık milletvekili Ahmet Faikoğlu ve milletvekili Hüseyin Zeybek te birer konuşma yaparak hep birlikte birlik ve brebarlik içinde hareket etmenin gerekliliğine vurgu yaptılar.

Cuma namazı sonra misafirler, cemaatle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Daha sonra köy kahvesine gidilerek misafirlere çay ikram edildi.

ŞAHİN KÖYÜ ZİYARETİ

Sinikova ziyaretinden sonra Şahin köyüne geçen misafirler, önce Belediye Başkanı Mustafa Cukal’ın verdiği öğle yemeğine iştirak ettiler. Yemek sonrası kısa bir Şahin turu yapan misafirler Şahinli Müslüman Türk soydaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdiler. Şahin köyünde kısa bir tur atan Başkonsolos Şener, milletvekili Zeybek, sabık milletvekilleri Ahmet Faikoğlu ve Çetin Mandacı Şahinli soydaşlarla sohbet etme imkanı da buldular.

Şahin ziyaretinde öncelikle Şahinsporlu yetkililer Başkonsolos Şener’e Şahinspor amblemli bir mont hediye ettiler. Daha sonra Koç Kafe’de çay içen misafirler burada Şahin Türk İlkokulu Encümen Heyeti Başkanı Nedim Hoçka ve diğer köylülerle sohbet etme imkanı buldular. Koç Kafe çıkışında Şahin köyünün sevilen simalarından Vedat Macir Başkonsolos Şener ve diğer misafirlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra sabık Şahin Müdürü Ahmet Kopel’in kahvesine geçen misafirler burada köyün mütevelli heyeti başkanı Cemali Kustar, Kur’an Kursu öğretmeni Hamdi Köse ve köyün ileri gelenleriyle sohbet etme imkanı buldular. Ahmet Kopel’in kahvesindeki tatlı sohbetten sonra Başkonsolos Şener, Şahin Müslüman Türk Toplumuna yıllarca hizmet etmiş merhum Salih Efe (Bıyıklı)’nın evlatları Hüseyin Efe ve Hasan Efe ile de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şahinli Müslüman Türkler yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, kendilerini ziyaret eden misafirlere kapılarının her zaman açık olduğunu ve kendilerini ağırlamaktan her zaman onur ve şeref duyacaklarını ifade ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz